عبدالرضا امیدوار شهری مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار داشت: از عصر یکشنبه و طی روز دوشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و ایجاد خسارت در برخی نقاط استان‌ها پیش بینی می‌شود.

امیدوار شهری با اشاره به این مطلب که این شرایط با شدت کمتری در استان‌های کردستان، کرمانشاه و همدان نیز دور از انتظار نیست، گفت: در این مدت در ارتفاعات استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری بارش به‌صورت برف است که می‌تواند سبب اختلال در تردد جاده‌ای شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از عصر دوشنبه و طی روز سه شنبه بارش باران با رعد و برق و وزش باد ابتدا در جنوب خوزستان و سپس در استان‌های بوشهر و فارس از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در این مدت آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه و مسیل‌ها و ایجاد خسارت در برخی نقاط استان‌ها پیش بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس نیز مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا در استان‌های واقع در نیمه غربی و شمال شرق کشور بین 4 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.