علی حیدری معاون عتبات عالیات مرکزپزشکی حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار داشت: دوگروه پزشکی شامل  50پزشک، پیراپزشک و.... از هفتم  تا 13 محرم به زایران حرم مطهر سید الشهدا در کربلای معلی خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می‌کنند.

معاون عتبات عالیات مرکزپزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ادامه داد: پزشک جراح، متخصص داخلی، متخصص زنان، متخصص اطفال، متخصص بیهوشی، پزشک عمومی، پرستار مرد و زن، امدادگر مرد و زن، تکنسین آزمایشگاه و تکنسین دارویی از جمله اعضای دو گروه ویژه پزشکی است.

حیدری افزود: یک گروه پزشکی در بین الحرمین و یک گروه دیگر در خیابان جمهوری در شهر کربلا در مسیر تردد زایران استقرار یافته و به زایران حرم مطهر امام حسین(ع) در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خدمات بهداشتی و درمانی ارایه می‌کنند.

معاون عتبات عالیات مرکزپزشکی حج و زیارت اظهار داشت: گروه‌های یاد شده فقط مخصوص زایران یاد شده نیستند و به همه زایران حرم مطهر امام حسین(ع) از ملیت‌های مختلف در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خدمات بهداشتی و درمانی را ارایه خواهند کرد.

حیدری گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سال گذشته بیش از هفده هزار زایر حرم مطهر امام حسین (ع) از گروه‌های ویژه پزشکی مرکزپزشکی حج و زیارت مستقر در اطراف حرم خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند.