به گزارش سرویس اجتماعی برنا؛ حسین انواری سرپرست کمیته امداد اظهار داشت: نگاه به فقرا بعضا در جامعه تحقیر آمیز است باید این دیدگاه عوض شود و باید فرهنگ همیاری و دستگیری از نیازمندان در سطح جامعه قوی‌تر از سابق گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: هر کس که در حوزه فقر قرار گرفت نباید مهر باطل بر وجود، افکار و توانایی‌اش زد بلکه بایدبا قرار دادن این قشر محروم زیر چتر حمایتی در راستای بالقوه کردن استعدادها و پتانسیل‌های نهفته در وجود محرومین و بارور کردن چرخه اقتصاد مملکت به دست پرتوان آن‌ها گام برداشت.

سرپرست کمیته امداد کشور اظهار کرد: محیط سالم و مناسب برای پرورش استعدادهای انسانی از اهمیت خاصی برخوردار است اگر شرایط لازم برای رشد و شکوفایی استعداد نیروی انسانی فراهم نباشد توانایی و استعدادها کور و راکد می‌شود.

وی با اشاره به تعداد مددجویان دانشجو ،تصریح کرد: تعداد 100 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور از خدمات و حمایت‌های این نهاد بهره‌مند می‌شوند و از این تعداد بیش از 1000 نفر نخبه هستند که در بخش‌های مختلف در جامعه ارایه خدمت می‌کنند.

انواری توانمند کردن زنان سرپرست خانوار و ایجاد اشتغال پایدار را مهمترین سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان و اظهار کرد: تعداد یک میلیون و 40 هزاز زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که خانواده و ایجاد مشاغل خانگی را با هم مدیریت می‌کنند.

سرپرست کمیته امداد کشور گفت: تعداد 80 هزار خانواده سال گذشته دارای فرصت شغلی شدند و از دایره پوششی کمیته امداد خارج شدند، در سال جاری نیز تعداد 100 هزار خانواده فرصت شغلی پیدا کردند که جشن خود کفایی آن‌ها برگزار می‌شود، در سال 90 تعداد 320 هزار فرصت شغلی ایجاد و در سال جاری تعداد 300 هزار فرصت شغلی و 200 هزار طرح اشتغال‌زایی روستایی نیز در دست اجرا است.

وی بیان کرد: معرفی فارغ التحصیلان به مراکز تولیدی، صنایع و معادن جهت حرفه‌آموزی از دیگر طرح‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

انواری تصریح کرد: توانمندی، کار آفرینی و تحکیم بنیان خانواده از جمله برنامه‌های 5 ساله پنجم تدوین شده کمیته امداد امام خمینی (ره) به جامعه هدف است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اظهار کرد: درآمد حاصل از صدقات در 9 ماهه سال جاری از 6.5 میلیون صندوق صدقه کوچک، 300 هزار صندوق معاب و 200 هزار صندوق متوسط در مراکز دستگاه‌ها و ادارات 140 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 25 درصدی برخوردار بود.

وی در پایان با اشاره به درصد بی‌سواد جامعه هدف خاطر نشان کرد: تعداد یک میلیون و 500 هزار نفر در جامعه کم سواد و بی‌سواد و 13 درصد افراد لازم التحصیل زیر سن 40 سال در کشور وجود دارند که بی‌سواد هستند.