به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نخستین همایش ملی نقش آموزش و پرورش در توسعه کارآفرینی از منظر تحول بنیادین با اشاره به بحث کارآفرینان اظهار داشت:  جوانان ایرانی دارای ذهن کارآفرین هستند باید اجازه دهیم که جوان اشتباه کند و بتواند اشتباه و خطای خود را تصحیح کند که البته هزینه دارد و باید پذیرفت؛ اگر اجازه ندهیم که هیچ خطایی رخ بدهد، ابتکار و خلاقیتی روی نخواهد داد.

وی ادامه داد: ما باید از این الگوها و اسوه‌ها در آموزش استفاده کنیم؛ وقتی این اسوه‌ها در آموزش‌ها وارد می‌شوند، جان تازه‌ای به جوانان داده می‌شود و آن‌ها را آماده نوآوری می‌کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این‌که در آموزش‌های جدید در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های شغلی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این نگاه که تمام دانش‌آموزان باید وارد دانشگاه شود و مراد از دانشگاه بخش آموزش نظری باشد، صحیح نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی‌مقدم  در خاتمه با اشاره به این مطلب که باید به نوجوانان در بخش کارآفرینی میدان داد، اظهار داشت: باید صندوق حمایت از کارآفرینان تشکیل شود و آن را تقویت کنیم، ضمن این‌که نیازمند فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی هستیم.