به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، اسدالله عباسی در حاشیه جشنواره ملی حضرت علی‌اکبر (ع)، در پاسخ به خبرنگار برنا درباره شکایت تعدادی از بازنشستگان به دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه افزایش 25 درصدی حقوقشان متناسب با نرخ 30 درصدی تورم نیست، خاطرنشان کرد: درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان هیچ تخلفی صورت نگرفته است که دیوان بخواهد به آن رسیدگی کند؛ چراکه در جلسه شورای عالی کار به‌طور قانونی حقوق بازنشستگان، کارمندان دولت و تأمین اجتماعی تعیین و ابلاغ شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش حق مسکن و خواروبار کارگران در سال جاری خبر داد و گفت: در این زمینه جلساتی با شورای عالی کار خواهیم داشت تا کارگران بتوانند از امکانات لازم بهره‌مند شوند.

وی علت پرداخت نشدن افزایش حقوق بازنشستگان را تاکنون، کم بودن اعتبار در سازمان تأمین اجتماعی ندانست و گفت: علتش این است که تاکنون بودجه تصویب نشده است.

وزیر تعاون با اشاره به اینکه حقوق بازنشستگان بیش از 25 درصد افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: تلاش می‌کنیم تا آخر خردادماه افزایش حقوق بازنشستگان را اعمال و پرداخت کنیم.

عباسی از تشکیل شورای عالی معلولان خبر داد و گفت: این شورا در ارتباط آسیب‌شناسی، علت و دلایل معلولیت، توانمندسازی و پی بردن به نیازمندی‌های معلولان وظیفه خود را انجام خواهد داد و ما از تولد تا تمام طول زندگی معلولان، برنامه‌هایی را برای آن‌ها داریم. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این شورا می‌تواند تمام نیازمندی‌ها و امکان‌سنجی‌های معلولان را مورد توجه قرار دهد گفت: معلولان دچار نارسایی‌های جسمی، جزو برنامه‌های اصلی سازمان هستند و تشکیل این شورا در اسرع وقت جزو دستور کاری این وزارتخانه است و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت دهم شورای عالی معلولان تشکیل شود.