به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، محمد نفریه معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری همایش تجلیل از مددکاران نمونه بهزیستی استان تهران که در تالار معلم برگزار شد، با اشاره به لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی، گفت: این لایحه پس از برگزاری جلسات متعدد در هیئت وزیران به تصویب رسیده است که در آن وظایف هر کدام از دستگاه‌ها مشخص شده است.

وی تصریح کرد: پس از تصویب لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی توسط هیئت وزیران، ما منتظر ابلاغ این لایحه از سوی دولت هستیم و به محض دریافت آن را اجرا خواهیم کرد.

نفریه درباره مواد و تبصره‌های لایحه ساماندهی فوریت‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: در این لایحه وظایف دستگاه‌هایی چون قوه قضائیه مشخص شده، ضمن اینکه در این لایحه فعالیت اورژانس اجتماعی به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از تجهیز نیروهای اورژانس اجتماعی به افشانه گاز‌اشک‌آور و شوکر اشاره کرد و افزود:در لایحه اشاره شده تمامی این موارد پیش‌بینی شده است که پس از ابلاغ از هیئت وزیران آن را اجرا خواهیم کرد.

وی گفت: خوشبختانه با رایزنی‌ها و پیگیری‌ها، نیروهای اورژانس اجتماعی از حالت قراردادی به پیمانی و استخدامی در خواهند آمد.

راه اندازی مرکز فوریت‌های اجتماعی از اوایل خردادماه
نفریه در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوریت‌های اجتماعی در کشور تصریح کرد: این مرکز اوایل خرداد در تهران راه‌اندازی خواهد شد، ضمن اینکه همزمان با افتتاح این مرکز صد دستگاه خودروی جدید به اورژانس اجتماعی اضافه خواهد شد. 

وی در ادامه به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: این لایحه پس از چند بار رد و بدل کردن بین شورای نگهبان و مجلس مجدداً به شورای نگهبان ارسال شد که اعضاء شورای نگهبان مجددا یک ایراد از این لایحه گرفته‌اند که قرار است پس از تصویب نهایی بودجه 92 این لایحه مجددا در صحن علنی شورا پیگیری و تایید شود.