به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، سعید مرتضوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم تجلیل از چهره‌های ماندگار سازمان تامین اجتماعی در شصتمین سالگرد این سازمان که با حضور معاون اول رییس‌جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اجتماعی رییس‌جمهوری برگزار شد، گفت: این دو معدن که جزو معادن سنگ‌آهن و استراتژیک کشور هستند، بر اساس مصوبه دولت به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. 

مرتضوی با بیان این مطلب که سازمان تامین‌اجتماعی هیچ بدهی به مراجع حقیقی و حقوقی ندارند، گفت: این سازمان تمام اضافه حقوق و افزایش پایه حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان خود را پرداخت کرده و تمام بدهی‌های طرف‌های قرارداد خود اعم از پزشکان، داروخانه‌ها، بیمارستان‌های را تا فروردین ماه به صورت کامل تسویه حساب کرده است. 

وی ادامه داد: با توجه به عرف رسیدگی به اسناد پزشکی، در مراکز اسناد پزشکی استان‌ها، رسیدگی به این اسناد سه ماه به طول می‌انجامد تا برای پرداخت به سازمان تامین اجتماعی ارائه شود. بنابراین سازمان تامین اجتماعی تا فروردین‌ماه امسال دیون همه این مراکز را پرداخت کرده و در نتیجه پرداخت‌های خود را به روز رسانده است. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: هیچ مرکزی بیش از سه ماه از سازمان تامین اجتماعی طلب ندارد و این سازمان وضعیت مطلوبش را مدیون کمک‌ها و حمایت‌های دولت است، چرا که نگاه ویژه‌ای به مجموعه تامین اجتماعی داشته است.