احمد اسفندیاری با اشار ه به این مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا افزود: با توجه به2الویت سازمان بهزیستی در بحث توانمندسازی‌ و پیشگیری در دولت نهم و دهم اقدامات جدی در این رابطه صورت‌گرفته است، همچنین توانمند سازی اقتصادی به عنوان یکی از مهمترین اهداف این سازمان در یک سال گذشته در راس امور قرار گرفته است.

رییس سازمان بهزیستی اظهار داشت: طبق مطالعات انجام شده بیش از 50 درصد سبد اقتصادی خانوار صرف تامین هزینه مسکن می شود، بنابراین سازمان بهزیستی با علم به این مهم تامین مسکن معلولان و مددجویان را در الویت فعالیت های خود قرار داده است.

وی ادامه داد: از اول انقلاب تا سال 1384 کمتر از 2هزار واحد مسکونی برای مددجویان سازمان ساخته شده بود که این رقم از ابتدای دولت نهم تا سال 88 این رقم به 20 هزار واحد رسید.
 

 وی بابیان این مطلب که در سال جاری 60 هزار واحد مسکونی ساخته شده است و تا پایان سال به مددجویان تحویل داده خواهد شد، افزود : در محور پیشگیری نیز به طور مثال در بحث تنبلی چشم پوشش سازمان در سال گذشته 62 درصد بوده است در حالی که امسال پوشش 90 درصدی صورت گرفته است.


پیگیری قانون جذب 3درصدی معلولان در ادارات و دستگاه های دولتی
رییس سازمان بهزیستی گفت: قانون جذب 3درصدی معلولان از سازمان بهزیستی در حال پیگیری است و در همین راستا گزارش هایی از ادارات تهیه شده است .
اسفندیاری در ادامه تصریح کرد: با توجه به پیگیری ،تاکید و ابلاغی که از سوی معاونت توسعه مدیریت و نیروی انسانی ریاست جمهوری انجام شده است تمام دستگاه ها مکلف هستند این قانون را اعمال کنند.
وی در پایان افزود : بیشترین تعداد استخدام معلولان در آموزش و پرورش بوده است، البته در این رابطه پیگیری هایی نیز انجام شده است تا این افراد بتوانند در آزمون پرستاری وزارت بهداشت شرکت کنند .