به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ بابک دین‌پرست در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع ۷۵۵ هزار نفر معتاد به مواد مخدر در این مراكز داوطلبانه مشغول درمان اعتیاد هستند.

وی با بیان اینكه تاكنون برای ۱۸ استان كشور مجوز مركز نگهداری، درمان و كاهش آسیب (موضوع ماده ۱۶ قانون) صادر شده است، گفت: در واقع این مراكز جایگزین زندان‌ها شده‌اند.

این مقام مسوول در ستاد اظهار داشت: استانداردسازی مراكز درمانی، كاهش آسیب، ساماندهی مراكز درمانی غیرمجاز و توسعه مشاركت‌های مردمی از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

دین‌پرست در ادامه گفت: با راه‌اندازی مركز نگهداری، درمان و كاهش آسیب معتادان شهرستان ایرانشهر اقدامات بسیار خوبی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و سوء مصرف آن در جنوب سیستان و بلوچستان صورت می‌گیرد.

همچنین رحمدل بامری فرماندار ایرانشهر در این نشست گفت: تاكنون ۴۸ نقطه در این شهرستان شناسایی شده و تعداد زیادی از معتادان در این مكان‌ها سكونت دارند.

وی افزود: بیش از هشت هزار نفر معتاد پرخطر در سطح شهرستان ایرانشهر شناسایی شده‌اند كه البته نیمی از آنها افراد غیر بومی و برخی تبعه غیرمجاز خارجی هستند.