به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست در جریان سفر به استان البرز در جمع کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست این استان با بیان این مطلب اظهارداشت ؛ در جهان امروز محیط زیست توسعه را مدیریت میکند و جهت توسعه را پایداری و صیانت از محیط زیست تبیین می‌‎کند.

وی افزود: مبنای کار ما در سازمان حفاظت محیط زیست بعد از تعالی سازمانی و پاکدستی دانایی است و همه کارکنان باید به بهترین و روزآمدترین دانش در رشته فعالیت خود مجهز بشوند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست اگر در رشته فعالیت خود به دانش روز و تخصص لازم تسلط داشته باشند در جلسات کاری تاثیر گزار و اثر بخش خواهند بود .

وی اظهار داشت: ارتقاء توانمندی‌های کارکنان ،کارشناسان ، مدیران و محیط‌بانان در سازمان تخصصی حفاظت محیط زیست باید اصل قرار گیرد.

ابتکار تصریح کرد: اصلاح ساختار تامین تجهیزات ارتقاء معیشت و رفاه کارکنان و محیط بانان وارتقاء کارآیی سازمان را از دیگر محورهای کاری خود در سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و با بیان این‌که، در دولت تدبیرو امید رویکرد سازمان بعنوان دستگاه حاکمیتی راهبری توسعه پایدار مبتنی بر حفاظت از محیط زیست است.

وی گفت: در دولت جدید فضای نقد سازنده و حمایت از خلاقیت و نوآوری ها و ایجاد فضای بانشاط و پرامید رویکرد اصلی و ما در سازمان حفاظت محیط زیست نیز دنبال خواهیم کرد . 

رییس محیط زیست اعلام کرد: در دوره جدید فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست از ظرفیت و همکاری نهادهای عمومی مثل شوراها ، شهرداری ها و همچنین تشکل‌های مردمی و اساتید و رسانه‌ها بهره خواهیم گرفت چرا که معتقدیم که سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند مسئولیت خود را به انجام برساند.