به گزارش سرویس اجتماعی برنا کنفرانس مبارزه جهانی با کار کودکان با سخنرانی رئیس جمهور برزیل و مدیرکل سازمان بین المللی کار در برزیلیا روز سه شنبه 16 مهر ماه 1392 آغاز به کار کرد.

رئیس جمهور برزیل در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس با اشاره به اهمیت محو کار کودکان از همه کشورها خواست تا همبستگی خود را برای امحا کامل کار کودکان محکم کنند. او با اشاره به بحران های اقتصادی و وضع نابسامان معیشت برای خانواده ها که موجب بروز پدیده کار کودکان می گردد، تجربیات و دستاوردهای برزیل را در این زمینه تشریح کرد.

وی گفت: ایجاد اشتغال شرافتمندانه برای بزرگسالان می تواند به موضوع محو کار کودکان کمک کند. وی خواهان تصویب بیانیه برزیل از سوی کنفرانس و سرعت بخشیدن به مسیر اتخاذ شده در مبارزه با کار کودکان شد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار نیز با تقدیر از دولت برزیل در برگزاری این کنفرانس به روند طی شده اشاره کرد و گفت: از زمان اولین کنفرانس کار کودک تا کنون توفیقات زیادی حاصل شده است و میزان کار کودکان در مورد پسران 25 درصد و برای دختران 40 درصد کاهش یافته است اما با این همه هنوز بیش از 169 میلیون کودک کار در جهان وجود دارد.

وی از کشورهای عضو سازمان بین المللی کار خواست در روند پیوستن به کنوانسیون 182 تسریع کنند و از همه امکانات برای محو کار کودک استفاده کنند.

دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که برای شرکت در این اجلاس به برزیل سفر کرده است امروز با لوئیس آلبرتو فیگوئرتو وزیر امور خارجه برزیل و همچنین آقای مانوئل جیاس وزیر کار و خانم ترزا کامپلو وزیر توسعه اجتماعی و مبارزه با فقر برزیل دیدار کرد. در این دیدارها بر گسترش روابط و همکاری جمهوری اسلامی ایران و برزیل در زمینه های مورد علاقه تاکید شد.