عبدالرضا امیدوار شهری، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار کرد: نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، نشان می‌دهد که هوای پایتخت از فردا نیمه ابری و در بعضی ساعات با بارش پراکنده، در پاره‌ای نقاط با باد و گرد و خاک و به تدریج کاهش ابر در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: حداقل و حداکثر دما در این روز با 10 درجه دیگر کاهش به 9 و 16 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

امیدوار شهری افزود: استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تا امروز شاهد بارش باران خواهند بود حتی و در برخی مناطق منجر به آب گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها می‌شود.
 
وی با اشاره به این مطلب که احتمال می‌رود در برخی مناطق سردسیر همچون استان‌های زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز بارش‌ها به‌صورت برف و تگرگ باشد، گفت: استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، تهران، قم و مرکزی از امروز و طی روز سه‌شنبه در استان‌های سمنان، یزد، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی به سبب افزایش سرعت وزش باد، گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که دمای هوا در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان و مازندران،گلستان و خراسان شمالی و رضوی از روز دوشنبه و سه شنبه بین 7 تا 15 درجه کاهش می‌یابد، گفت:دمای هوا در مابقی نقاط کشور در این ایام حداقل بین چهار تا هشت درجه کاهش خواهد داشت.