به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، 10 تیتر مهم خبری در حوزه اجتماعی امروز - دوشنبه 29 مهرماه به شرح زیر بودند:

1-کمک ۴ میلیارد تومانی شهروندان تهرانی در جشن عاطفه‌ها
*مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: شهروندان تهرانی امسال در جشن عاطفه‌ها نسبت به سال گذشته حضور پررنگ‌تری داشتند و بالغ بر ۴ میلیارد تومان در این بخش جمع‌آوری شده است.

2-فراخوان اعزام به خدمت فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها در آبان‌ماه
*سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم آبان ماه 92 هستند را فراخواند.

3-بیماری‌های غیر واگیر علت وقوع 70 درصد مرگ‌ها در ایران
*کارشناس سازمان جهانی بهداشت در ایران، بحث ارتقای سلامت در جوامع پیشرفته را در اختیار بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد اعلام کرد و گفت: 70 درصد مرگ و میرها در ایران مربوط به بیماری‌های غیر واگیر است.

4- 40درصد صندلی دانشگاه‌ها بدون دانشجو ماند/دانشگاه فرهنگیان دارای بیشترین میزان صندلی خالی
*مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اعلام آمار ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌ها و دوره‌های مختلف مقاطع کاردانی و کارشناسی سال 92 گفت: دانشگاه فرهنگیان دارای بیشترین میزان ظرفیت خالی مانده از دانشجو است.

5-آغاز ثبت نام عمره دانشجویی از 5 آبان/اعلام ظرفیت‌های عمره دانشگاهیان
*رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی از آغاز ثبت نام عمره دانشجویی خبر داد و گفت: ثبت نام عمره دانشجویی از 5 آبان آغاز می‌شود و به مدت 10 روز تا 15 آبان ادامه خواهد داشت.

6-تعداد دوربین‌های ثبت تخلفات سرعت به 166 دستگاه رسید
*مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با بیان این‌که از ابتدای مهرماه تاکنون 10 دوربین ثبت تخلفات سرعت جدید در بزرگراه‌های شهر نصب و راه‌اندازی شده است، گفت: با نصب دوربین‌های جدید بزرگراه شهید باکری به طور کامل تحت پوشش سیستم ثبت تخلفات سرعت قرار گرفت.

7- 80درصد کلاس‌های مدارس ایمن نیستند/ایمنی مدارس در گرو اعتبار
*رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس كشور گفت: به ازای هر کلاس 7 میلیون تومان اعتبار نیاز است تا سامانه مرکزی استاندارد نصب شود. مرتضی رئیسی گفت: با پرداخت عوارض دریافتی بابت گاز مصرفی كشور که حدودا در کوتاه مدت 100میلیارد تومان است تعدادی بخاری نفتی جایگزین بخاری های نفتی غیر استاندارد خواهد شد.

8-هوای تهران در شرایط ناسالم است/افزایش روز افزون میزان آلاینده‌ها
*سخنگوی مرکز کنترل کیفیت هوا اعلام کرد، شاخص کیفیت امروز هوای تهران 132واحد است که نسبت به روز گذشته (124) 8 واحد افزایش داشته و همچنان در شرایط ناسالم جوی هستیم.

9-ارائه لایحه نرخ آرم طرح ترافیک به شورای شهر/محاسبه «ساعتی» هزینه‌ آرم‌ها
*معاون شهردار تهران با بیان این‌که لایحه نرخ آرم طرح ترافیک تا ۲ هفته دیگر به شورای شهر ارائه می‌شود، گفت: اگر از نظر فنی تا پایان سال آماده شویم شرایطی فراهم می‌کنیم که افراد به میزان ساعات حضور در طرح هرینه آرم را بپردازند.

10-بهزیستی عهده‌دار صدور مجوز تاسیس مرکز ترک الکل است
*رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که این سازمان بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور صدور مجوز راه‌اندازی مراکز ترک مصرف الکل را عهده‌دار، اظهار کرد: با توجه به بالا رفتن ضریب نفوذ آسیب‌های نوپدید در کشور نباید در مقابله و پیشگیری با این آسیب‌ها به صورت سلبی برخورد کنیم.