به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از جمعیت هلال احمر،‌ حسام الدین مدنی اظهار داشت: وزارت بهداشت، مسئولیت واردات واکسن فلج اطفال را به هلال احمر واگذار کرده و قرارداد آن نیز منعقد شده است و به زودی ۳ میلیون دوز از این واکسن وارد کشور می شود.

وی افزود: برای واردات واکسن فلج اطفال، با سازمان یونیسف صحبت کردهایم و اگر ‌مشکل خاصی از سوی کمپانی‌های خارجی پیش نیاید، تا ۱۰ روز آینده ۳ میلیون دوز از این واکسن را وارد کشور می‌کنیم.

مدنی با عنوان این مطلب که هلال احمر مشکل گمرک ندارد، گفت: اگر در کشور مبدا مشکلی پیش نیاید، بلافاصله توزیع این واکسن ها در کشور آغاز می‌شود.

مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اعلام اینکه منابع مالی خرید واکسن فلج اطفال توسط وزارت بهداشت تأمین می شود، افزود: با واردات این میزان واکسن، کمبود آن در کشور رفع می‌شود.

مدنی در ادامه به تأمین واکسن آنفلوانزا در کشور اشاره کرد و گفت: در این ارتباط نیز سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر وارد عمل شده و به تدریج این واکسن نیز وارد کشو می شود.

وی با اعلام اینکه واکسن آنفلوانزا از شرکتهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی تهیه و تامین می شود، افزود: این واکسن عمدتاً از اروپا وارد می شود.

ورود ۵۰ هزار دوز واکسن به کشور تا پایان هفته
مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با عنوان این مطلب که واکسن آنفلوانزا بر اساس تقاضای آن در کشور وارد می شود، گفت: چون زمان ماندگاری این واکسن ۹ ماه است، بنابراین باید به اندازه‌ای وارد کنیم که در داخل کشور تقاضا برای خرید آن وجود داشته باشد. زیرا، زمان استفاده این واکسن همین دو ماه سال است و بعد از آن هرچه باقی بماند باید دور ریخته شود و قابل استفاده برای سال بعد نخواهد بود.

مدنی با اعلام اینکه هزینه واردات واکسن آنفلوانزا بر عهده هلال احمر است، ادامه داد: تا آخر هفته ۵۰ هزار دوز از این واکسن وارد کشور می شود و اگر دوباره نیاز شد، به تدریج نسبت به واردات واکسن آنفلوانزا اقدام خواهیم کرد.