به گزارش سرویس اجتماعی برنا، هوشنگ زلقی با بیان این مطلب اظهار داشت:رایزنی‌های لازم برای انجام این كار با مقامات ذی‌ربط كشوری از جمله سردار رویانیان مسئول ستاد حمل و نقل و متولی اصلی احداث قطارهای شهری صورت گرفته و در صورت موافقت این مسئول، طرح مزبور به‌ زودی وارد مراحل اجرایی می‌شود.

وی افزود:طرح احداث مونوریل در این مسیر چند سالی است كه مطرح بوده و در صورت تحقق، از طرح‌های بسیار مهم و كارگشا محسوب خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که اخیرا به اتفاق جمعی از مسئولان شهرستان با سردار رویانیان دیدار و دغدغه‌ها را مطرح کرده ایم، تصریح کرد: قرار است مشاور در منطقه حضور یابد و هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه طرح توجیهی اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با بیان اینكه احداث مونوریل دزفول به اندیمشك به اعتبار نسبتا زیادی نیاز دارد، تصریح كرد:تامین هزینه‌های احداث طرح از دو طریق دولتی و یا بخش خصوصی امكان‌پذیر است كه در حال بررسی است.

وی همچنین زمینی یا هوایی بودن مونوریل را از دیگر موضوعات مطرح و مهم عنوان كرد و اظهار داشت:آنچه مسلم است احداث مونوریل به شكل زمینی هزینه‌ای بسیار كمتر و حتی نصف هزینه هوایی در برخواهد داشت.

زلقی به میزان دقیق اعتبار مورد نیاز اشاره‌ای نكرد اما گفت: پیش‌بینی می‌شود احداث مونوریل به شكل هوایی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان و به صورت زمینی ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول در ادامه به دیگر ویژگی‌های مونوریل دزفول ـ اندیمشك نیز اشاره كرد و گفت:این مونوریل قرار است مركز دو شهر را به طول ۱۲ كیلومتر به هم متصل كند.

وی افزود:همچنین مونوریل دارای چندین ایستگاه بین راهی خواهد بود و از طرفی پیش‌بینی می‌شود كه در بحث گردشگری منطقه نیز با توجه به نمای زیبای آن، موثر باشد.