به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر، در این دیدار داوود پورخانعلی از کمک‌های بشردوستانه دولت سوئیس به آسیب‌دیدگان زلزله مرداد 91 استان آذربایجان غربی تشکر و قدردانی کرد.

مانوئل باسلر، مدیرکل کمک‌های بشردوستانه وزارت امور خارجه سوئیس هم با تاکید بر ماهیت بشر‌دوستانه بودن فعالیت‌های وزارتخانه متبوعش از جمعیت هلال‌ احمر ایران برای ارائه کمک‌های سریع و موثر به آسیب‌دیدگان حوادث به ویژه در خارج از کشور تقدیر کرد.

همکاری های مشترک برای ارسال کمک های بشردوستانه برای آوارگان سوری
وی افزود: با توجه به شرایط کنونی مردم جنگ‌زده در کشور سوریه اولویت اصلی امدادرسانی بین‌المللی که از سوی سازمان ملل متحد “ سطح سوم ” قلمداد شده است، آوارگان و پناهندگان سوری است و دولت سوئیس همه تلاش خود را برای کمک به آسیب‌دیدگان جنگ سوریه به کار خواهد بست.

وی افزود: هم‌اکنون 11 میلیون نفر از مردم سوریه نیازمند کمک‌های بشر‌دوستانه هستند و از هلال‌احمر ایران انتظار می‌رود با همکاری مقامات سوری به کمک نیازمندان سوریه بشتابد.

پورخانعلی، مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران هم در این زمینه به ملاقات وزیر امور اجتماعی سوریه با مقامات هلال‌احمر کشورمان اشاره کرد و توضیح داد: تلاش داریم کمک‌های بشردوستانه به مردم آسیب‌دیده سوریه را از طریق جمعیت هلال‌احمر سوریه و دیگر اعضای نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر فعال در سوریه، به مردم نیازمند این کشور برسانیم.

در پایان این ملاقات مقرر شد همکاری‌های دوجانبه با جمعیت صلیب‌سرخ سوئیس و دیگر سازمان‌های بشر‌دوستانه این کشور با محوریت بخش بشردوستانه دولت سوئیس ارتقاء یابد.