به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، هیئت عمومی اصراری کیفری دیوان عالی کشور به ریاست آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور و با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور در روز سه شنبه 15/11/1392 تشکیل جلسه داد.

در این جلسه پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آیت الله محسنی گرکانی با تبریک و گرامیداشت دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی ایران گفت: پیامبر گرامی اسلام از جانب خداوند تبارک و تعالی ماموریت پیدا کردند که مردم را موعظه نمایند. « قل انما اعظکم بواحده ان تقوموا لله » لذا قیام پیامبر برای خدا بود و قیام برای خدا پایه و اساس همه کارهاست و بخاطر همین است که قیام برای الله شکست ناپذیر است.

وی افزود: قیام تمام پیامبران امامان و صالحان برای خدا بود از جمله قیام حضرت موسی (ع) که با یک عصا بر فرعون تا دندان مسلح پیروز شد برای خدا بود و همین طور قیام حضرت پیامبر اسلام با آنکه 13سال در مکه با افراد لجوج و بت پرست مبارزه کردند ادامه مبارزه را در هجرت و مهاجرت خود قرار دادند و با هجرت از مکه به مدینه و با حفظ شعائر اسلام به محض ورود نماز جمعه را برپا نمودند و حرکت خدائی خود را به نمایش گذاشتند لذا با دست خالی بر قلوب مردم حکومت کردند و اسلام را جاری و اقامه نمودند.

رئیس دیوان عالی کشور با سرمشق قرار دادن هجرت پیامبر اسلام ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز با آن همه مخالفین سرسخت با تبعید و هجرت از کشوری به کشور دیگر بر علیه نظام ستمشاهی قیام کردند.

وی تصریح کرد: ریشه تمام اصلاحات فرد و اجتماع به کارانداختن اندیشه هاست و مادامیکه فکر ملتی در خواب باشد مورد هجوم دزدان و سارقان دین و آزادی و فرهنگ و استقلال قرار می گیرد. اما هنگامیکه افکار اجتماعی بیدار و آزاد باشد از هجمه فرهنگی و اجتماعی دشمن مصونیت پیدا می کند و به زندگی آزادانه و سرافرازانه خود در پرتو عدالت ادامه می دهد.

وی یادآورشد: 12 بهمن سال 1357 آزادی و استقلال ایرانیان با قیام تاریخی و ورود حضرت امام (ره) به میهن اسلامی رقم خورد و نظام فاسد به نظام دینی و مردمی تبدیل شده و ارزشهای الهی در جامعه رواج پیدا کرد و افکار بلند امام راحل «رضوان الله علیه» ملت ایران را از تاریکی و انزوا خارج کرد و قیام و روش بینانگذار جمهوری اسلامی در بستر اعتدال و دوری از افراط بود و به همین جهت نظام اسلام ناب محمدی (ص) با شاخص های ارزشی و با تفکر مردم سالاری دینی در جامعه گسترش پیدا کرد.

رئیس هیئت عمومی دیوان عالی کشور تاکید کرد: حضرت امام «قدس سره» در 12 بهمن 1357 که از هواپیما پیاده شدند نه تانکی داشتند و نه مسلسلی فقط خودش بود و عبایش، امام با دست خالی و با حمایت اراده و دلهای مردم توانست بر حکومت ستمشاهی پیروز شود و هدف آن حضرت کودتا نبود و تنها هدف ایشان الله بود که تا آخر پای آن ایستادند.

امروزه ولایت فقیه یک نماد نیرومند و امنیت برای استمرار حکومت اسلام است که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای سی و پنجمین سالگرد نظام دینی را با اقتدار پایدار و ماندگار و با نشاط جشن می گیریم.

گرکانی در خاتمه عنوان کرد: مسئولان عالی قضایی و قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور با تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و پیروی از مقام معظم رهبری دهه فجر انقلاب اسلامی را به ملت بزرگوار تبریک گفته و از خداوند متعال مسئلت می داریم انشاء الله حکومت جمهوری اسلامی ایران را به حکومت جهانی حضرت مهدی «ارواحنا له الفداء »متصل گرداند.