به گزارش سرویس اجتماعی برنا، محمد تقی طالبیان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: با توجه به شرایط جوی کنونی، افزایش برودت هوا، بارش باران و برف و افزایش حوادث جاده‌ای در گردنه‌های اصلی، پرتردد،‌ حادثه خیز و برف گیر کشور و همچنین احتمال بروز حوادث غیرمنتظره همانند ریزش کوه، سقوط بهمن، آب گرفتگی و انسداد راه‌ها، کاهش زمان رسیدن به بالین بیمار و افزایش امنیت خاطر مسافرین حضور پررنگ نیروهای اورژانس و ارائه خدمات مطلوب فوریتهای پزشکی به مسافرین و هموطنان، نیروهای اورژانس در آماده باش برای کمک به مردم هستند.

وی در ادامه افزود: در این راستا علاوه بر استقرار تمامی آمبولانسهای اورژانس 115 ، ‌تمامی پایگاه‌های اورژانس 115 و همچنین پایگاه‌های امداد هوایی برای ارائه خدمات پزشکی به افراد حادثه دیده نیز در آماده باش کامل قرار دارند. همچنین آمبولانس‌های 4WD موجود در مراکز آماده و به تجهیزات فنی زمستانی مانند زنجیر چرخ مجهز شده‌اند.


آماده باش کامل تمامی پرسنل اورژانس در مناطق برف گیر
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور گفت: همچنین با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای فراخوان نیروهای خارج از شیفت برای مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با سرما و برف‌، تمامی پرسنل اورژانس در مناطق برف‌گیر در آماده باش کامل قرار دارند.

طالبیان گفت: تدابیر لازم برای ذخیره مواد غذایی، ‌دارو و وسایل گرمایشی در پایگاه های مستقر در گردنه‌های برف گیر انجام گرفته است، به طوری که این پایگاه‌ها می توانند به عنوان سرپناه مورد استفاده در راه ماندگان قرار گیرند.

وی گفت: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور برای ارائه خدمات مطلوب پزشکی به مسافرین و امدادرسانی در زمستان به حادثه دیدگان حوادث ترافیکی و محیطی و افزایش پوشش امداد جاده‌ای درنقاط برف گیر و حادثه خیز تمام توان لجستیکی و نیروی انسانی خود را به کار بسته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور گفت: در این راستا 18000 پرسنل مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سراسر کشور (با احتساب اضافه کار) در 810 پایگاه شهری، 1273 پایگاه جاده ای و در کل 2083 پایگاه های شهری و جاده‌ای با استعداد 3040 آمبولانس، 57 اتوبوس آمبولانس و 52 موتورآمبولانس به ارائه خدمات به هموطنانمان خواهند پرداخت.

وی افزود: همچنین 4 پایگاه امداد هوایی نیز در آماده باش کامل هستند.