به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در مراسم تواصی بحق ، انقلاب اسلامی ایران را دارای ویژگی های منحصر به فردی دانست و به مقایسه آن با سایر انقلابهای جهان پرداخت.

وی افزود: اگر به مقایسه دستاوردهای انقلاب های اخیر و گذشته با انقلاب اسلامی بپردازیم تفاوت را بهتر احساس می کنیم،به عنوان مثال در کشور مصر انقلابی رخ داد اما بعد از پیروزی مردم چه اتفاقاتی افتاد؟ در کوتاه زمانی مجدداً شرایط به شکل بدتر از سابق برگشت. همچنین وضعیتی که اکنون در لیبیِ پس از انقلاب حاکم است، بسیار ناگوار است. گروههای مسلح تندرو امنیت را از مردم سلب کرده و هرج و مرج ایجاد کرده اند.

قاضی عسکر تصریح کرد: همه توطئه هایی که دشمنان برای انقلاب اسلامی ایران طراحی کرده بودند در سایه درایت و تدبیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، خنثی شد و بحمدالله امروز هم امن ترین کشور منطقه، ایران اسلامی است. ملت مسلمان ایران با تلاش و همت خود به پیشرفت های بزرگی در سطوح مختلف دست یافته است.

وی با تشریح شرایط اولین روزهای ورود حضرت امام خمینی (ره) توان مدیریتی ایشان را ستودنی خواند و افزود: امام مرحله به مرحله بنیان های این نظام را طراحی و به موقع اجرا کردند. قانون اساسی تصویب شد و مردم به آن رای دادند و به این ترتیب با نظارت و درایت امام و همراهی و همکاری مردم پایه ها و ارکان این نظام یکی بعد از دیگری شکل گرفت وتمام توطئه ها خنثی شد .

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور مهم و قدرتمند و تاثیر گذار در سطح منطقه ای و بین المللی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

حجت الاسلام قاضی عسکرافزود:ژنو 2 جلسه ای تشکیل شد و همه قدرتها از آن پشتیبانی کردند ولی شکست خورد و در پایان اعتراف کردند اگر ایران در این کنفرانس حضور می یافت شاید شرایط جور دیگری پیش می رفت.

وی اظهار داشت: در عرصه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران داری نقشی تاثیر گذار است. از سوی دیگر پیشرفت های علمی کشور در عرصه های مختلف علمی و وجود هزاران استاد و دانشجوی نخبه، ایران را در جایگاه اول توسعه علمی منطقه قرار داده و این امر نشان از آینده ای روشن برای این مردم و انقلاب دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای دستیابی به آرمان های امام خمینی (ره) را وظیفه ای همگانی دانست وگفت: نباید اجازه داد که خدای ناکرده، مردم نسبت به انقلاب دلسرد یا بد بین شوند. امروز ایران یک کشور مستقل به معنای واقعی کلمه است.

قاضی عسکر افزود: دیگر زیر یوغ قدرت های شیطانی نیستیم. قدرت های مستکبر تلاش می کنند تا در همه جای دنیا خواسته های خود را به ملت های دیگر تحمیل کنند؛ ولی تنها کشوری که تسلیم زیاده خواهی های آنان نشده، ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت:امروز ملت ایران می توانند برای خود تصمیم بگیرند و آن تصمیم را به مورد اجرا بگذارند. بسیاری از شعارهایی که مردم در اوایل انقلاب سر می دادند محقق شده است. همه باید تلاش کنند آنچه را که امام می خواست و آنچه که جزو اهداف انقلاب بود در جامعه محقق شود زیرا تنها راه نجات ما همین است.

به گفته وی،اگر خدای ناکرده انقلاب سست شود و حمایت مردمی خود را از دست بدهد و نتواند خود را حفظ کند، شرایطی ایجاد می شود که اکنون در دیگر کشورهای منطقه حاکم است.

وی با بیان اینکه باید قدر این انقلاب را بدانیم و برای حفظ آن تلاش کنیم ، گفت: نا امنی اکثر کشورهای منطقه را فرا گرفته است. در سال های اخیر صحنه های تکان دهنده ای از وحشیگری و سفاکی دشمنان اسلام و مسلمین از رسانه پخش می شود. انسان ها را سر می برند و به کسی رحم نمی کنند و داعیه داران حقوق بشر به این مسائل اعتنایی نمی کنند و تا زمانی که منافع اشان ایجاب کند چشم بر هر جنایتی می بندند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به وضعیت اسفبار مردم غزه و جنایات رژیم صهیونیستی اشاره کرده و افزود: اکنون رژیم صهیونیستی غزه را محاصره کرده و رژیم جدید مصر نیز محاصره غزه را از زمان مبارک شدید تر کرده. تونل های ارتباطی که از طریق آنها آب و غذا و مایحتاج زندگی به آنها می رسید را مسدود کرده اند .

قاضی عسکر با بیان اینکه مردم غزه در بدترین شرایط اقتصادی به سر می برند، اظهار داشت: متاسفانه هیچکس در کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای جهان به یاد این ملت ستمدیده نیستند. گویا وقایعی که در سوریه و عراق و دیگر کشورهای اسلامی رخ می دهد دیگر مجالی برای توجه جامعه جهانی به مساله فلسطین نمی دهد.

وی افزود: کشورهای اسلامی متاسفانه در دام مسائلی گرفتار آمده اند که معلوم نیست کی برطرف شود و آرامش دو باره به این کشورها بازگردد و رژیم صهیونیستی نیز از این شرایط سوء استفاده کرده و به سرکوب بیشتر مردم فلسطین می پردازد.

وی بر ضرورت تلاش همه بخش ها و ارگان ها برای رفع مشکلات کشور تاکید کرد و افزود: باید در باره مشکلات کشور بررسی کارشناسانه صورت بگیرد و سپس با آسیب شناسی و ریشه یابی این مشکلات، نسبت به برطرف کردن آنها همت گمارد.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: افکار جناحی و حزبی نباید ما را به خود مشغول کند که مثلا چون فلان کس از جناح مورد نظر ما نیست پس باید بر سر راه او مانع تراشی کرد و همه چیز سیاه نشان داده شود. این گونه رفتار بزرگترین خیانت به کشور در عصر کنونی است. ما امروز وارث نظامی هستیم که از خون شهیدان و جانبازان و صبر و شکیبایی خانواده های معزز آنها قوام یافته است.

قاضی عسکر تصریح کرد: ما نمی توانیم منافع شخصی و گروهی خود را به منافع و اهداف انقلاب و حل مشکلات مردم ترجیح دهیم. یکی از بزرگترین آفت های جامعه ما این است که عده ای منافع شخصی خود را بر منافع عمومی ترجیح می دهند و به جای این که با جنگ روانی دشمن مقابله کنند، خود به ایجاد جنگ روانی در کشور می پردازند.

وی سطح آگاهی سیاسی مردم را بسیار بالا دانسته و افزود: مردم مسائل را می شناسند و می فهمند. مردم در کوچه و بازار، در شهر و روستا، برای خودشان تحلیل سیاسی دارند. این اشتباه است که برخی فکر می کنند که مردم از مسائل اجتماعی و سیاسی درک درستی ندارند و با تبلیغات می توان انها را بازی داده و مشغول کرد. 34 سال از انقلاب گذشته است و مردم به بلوغ سیاسی دست یافته اند.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت افزود: باوجود یک رهبر خردمند، دانشمند، عاقل، متفکر و سیاستمدار که مردم را هدایت می کند؛ نمی توان مردم را بازی داد. مقام معظم رهبری، هوشیارانه همه مسائل را رصد می کنند و کسی نمی تواند تصمیمی به ضرر ملت اتخاذ کند.

سرپرست حجاج ایرانی، خدمت به مردم را یکی از ارزشمند ترین اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: باید کسانی را که به مردم خدمت می کنند یاری کرد. این مردم شایسته خدمتند. با وجود همه فشارهایی که دشمنان به این ملت وارد می کنند، هنوز هم به نظامشان اعتماد دارند و این اعتماد و اعتقادشان به انقلاب اسلامی را بار دیگردر روز 22 بهمن در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش خواهند گذاشت.

وی تاکید کرد: هر کس که در خط نظام، امام ورهبری است، مردم او را تایید می کنند و اگر این گونه نباشد او را کنار می گذارند. باید سران قوا با اتحاد و یکدلی در راه حفظ دستاوردهای انقلاب و رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، مهم ترین سلاح برای مقابله با توطئه های دشمنان در عصر کنونی را وحدت دانست و اظهار داشت: وحدت یک امر قرآنی، دینی و شرعی است. تفرقه، جامعه را به شکست می کشاند و سرمایه های کشور هرز می رود، درحالی که با اتحاد و یکپارچگی می توان بر همه مشکلات کشور فائق آمد.

وی آسیب شناسی انقلاب را یک راهکار مهم برای حفظ دستاوردها و رسیدن به اهداف آن عنوان کرد و گفت : باید همه ساله در 22 بهمن یک آسیب شناسی واقعی از مسائل کشور داشته باشیم. از تجربیات گذشته درس بگیریم و در انجام امور تدبیر را از نظر دور نداریم. 34 سال از انقلاب اسلامی گذشته است و خیلی چیزها را تجربه کرده ایم. در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی انواع و اقسام روش ها را به کار بسته ایم. قاضی عسکر افزود:باید موفق ترین روش ها را انتخاب کرده و به کار گیریم تا کشور به آن رشد و تعالی که شایسته است، دست یابد.