به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دومین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بهتر در نوروز 93، صبح امروز با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های عضو در معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر در این نشست با اشاره به عزم دولت برای بکارگیری تمام توان و ظرفیت دستگاه های عضو ستاد و به منظور جلب رضایت مسافران نوروزی و ارائه خدمات به هموطنان، افزود: مشکلات و معضلات مربوط به سفرهای نوروزی در سالهای گذشته احصاء شده و با همکاری و مشارکت دستگاه‌های عضو برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به جدیت مدیران و نمایندگان حاضر در ستاد گفت: مقرر شد دستگاه‌های عضو ستاد فهرست کاملی از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و اقدامات خود را متناسب با تکالیف و وظایف قانونی خود در ارتباط با ارائه خدمات سفر در ایام نوروز به دبیرخانه ستاد اعلام کنند.

رحمانی موحد به طراحی لوگوی واحد، ستاد هماهنگی خدمات سفر اشاره کرد و اظهار داشت: این لوگو با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد مورد بررسی قرار گرفت و با نظر اعضاء پس از اصلاحات جزئی به عنوان لوگوی دائمی ستاد رونمایی خواهد شد.

معاون گردشگری کشور از حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشور به عنوان یکی از اعضای جدید ستاد در جلسات بعدی خبر داد و یادآور شد: حضور فعال تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌های عضو و در سطح تعیین شده توسط هیات محترم وزیران در پیشبرد اهداف ستاد و دستیابی به بهترین عملکرد و تصمیم گیری سریع کمک خواهد کرد.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر همکاری و مشارکت نیروی انتظامی را در اجرای برنامه‌های ستاد مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: با نظر موافق اعضای ستاد و همکاری نیروی انتظامی مقرر شد ساعت کاری واحدهای خدماتی با توجه به موقعیت استان‌ها و حجم گردشگر ورودی، توسط ستاد اجرایی استان تنظیم و تا 20 اسفند سال جاری به ستاد مرکزی اعلام شود.

معاون گردشگری کشور از فعالیت شبانه‌روزی ستاد مرکزی و ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و افزود: با نظر موافق اعضای ستاد، دستگاه‌های عضو موارد توصیه‌ای خود را متناسب با موضوع سفرهای نوروز برای بهره‌برداری در بروشورهای اطلاع‌رسانی به دبیرخانه ستاد ارسال می‌کنند.

رحمانی موحد در پایان به مشارکت ستاد هماهنگی خدمات سفر با سازمان جوانان هلال احمر برای استفاده از چادرهای این ارگان اشاره کرد و افزود: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تلاش می‌کند تا همه واحدهای اطلاع‌رسانی دستگاه‌های عضو در قالب یک چادر تجمیع و به ارائه خدمت به هموطنان و مسافرین نوروزی بپردازند.