به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست مشترک معاونان و مدیران ستادی بعثه با مسولان دفاتر نمایندگی در مناطق و استان های کشورهمچنین اطلاع رسانی به زائران در زمینه فعالیت های پژوهشی و آموزش های مجازی را ضروری دانست.

وی اظهار داشت: با هماهنگی های موجود میان سازمان و بعثه ثبت نام حج تمتع امسال زودتر آغاز شد و کاروان های تمتع در حال تکمیل است. باید از این فرصت برای برگزاری جلسات آموزشی با استفاده از فناوری های جدید و جلسات آموزشی و توجیهی متمرکز به خوبی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: باید جلسات آموزشی با برنامه های اثر گذار برای زائران جذابیت داشته باشد و آنان را برای بهره گیری بیشتر از معنویت حج آماده کند.

قاضی عسکر افزود: در این جلسات برای معینه ها نیز زمان مشخصی در نظر گرفته شود تا مسائل مربوط به بانوان را مطرح کنند.

وی تشکیل شوراهای فرهنگی و یاوران حجاج و شناسایی خبرنگاران و بازرسان در کاروان ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: تشکیل شوراهای فرهنگی و یاوران حجاج، یک اقدام صوری نیست بلکه کمک شایانی به اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی کاروان ها است؛ این افراد می توانند در زمینه اطلاع رسانی به زائران و بهره گیری بیشتر آنان از امور معنوی و فرهنگی حج، کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تحرکات تروریستی تکفیری ها در کشورهای اسلامی از روحانیون کاروان ها خواست تا در برنامه های آموزشی تاکید بر تقریب بر مذاهب اسلامی و تحکیم وحدت مسلمانان و افشای ماهیت ضد اسلامی تکفیری ها را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به مناسبات ایران و عربستان ابراز امیدواری کرد: با توجه به اوضاع کنونی جهان اسلام و ضرورت انسجام بیشتر کشورهای اسلامی، روابط تهران و ریاض روند رو به گسترشی بیابد.

قاضی عسکر از مسوولان نمایندگی های بعثه در سراسر کشور خواست تا برنامه ریزی های دقیقی برای بهره گیری هرچه بیشتر از عمره و حج در تحول روحی زائران و نشر افکار امام امت (ره) و مقام معظم رهبری، داشته باشند.

آخرین نشست مشترک معاونان و مدیران ستادی بعثه با مسؤولان دفاتر نمایندگی در مناطق و استان های کشور در سال92، در محل بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد.

در این جلسه که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، مباحث و موضوعات مربوط به حوزه ها، معاونت ها و مدیریت های مختلف، مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.