به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، معلولان از ناتوانی‌های جسمی نیز در رنج و عذاب هستند این افراد بارها و بارها نشان داده‌اند که با وجود مشکلاتی که دارند و علی‌رغم داشتن نقایضی در جسم خود از ذهنی پویا و توانایی بالا برای حضور در عرصه‌های مختلف اجتماع برخوردارند که نمونه بارز آن را می‌توان در نقش‌آفرینی مشاهده کرد.

متاسفانه نگرشی منفی و گاهی دلسوزانه نسبت به معلولان به ویژه، معلولان جسمی –حرکتی در جامعه ما وجود دارد که این امر تبدیل به مانع بزرگی برای پیشرفت این قشر از جامع شده است. به این بهانه  زوج معلول به گفتگو پرداختیم.

*** برای کلاس سفالگری به موسسه رعد می‌رفتیم که همدیگر را پیدا کردیم. در حقیقت دختر جوان کار وب‌سایت را در مدرسه با سفارش پدر انجام می‌دهد، او با تاسف می‌گوید من و همسرم نتوانستیم مراسم عروسی برگزار کنیم و همسرم در کار پی‌وی‌سی است که درآمدش خیلی کم است، جامعه هنوز ما را نپذیرفته است. در حقیقت برای کار کمتر به افراد معلول اعتماد دارد،حتی کار نگهبانی را هم مردم در حد یک معلول نمی‌دانند.

من از مسئولان تقاضا دارم برای همه معلولان اشتغال‌زایی کنند یک موسسه، شرکت یا کارخانه‌ای جدا برای کارکنان معلول در نظر بگیرند، معلولیت محدودیت نیست، این مسئولان و مردم هستند که ما را محدود می‌بینند.

وی درباره وام اشتغال‌زایی افزود:من دیپلم فنی حرفه‌ای کامپیوتر دارم،مسئولان برای اینکه به من وام ندهند به من می‌گویند مدارکت را گم کردیم.