به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمدرضا افشار درباره موضوع عدم پرداخت تفاوت تطبیق حقوق سال 86 افزود: صندوق بازنشستگی کشوری با التزام به قانون و صیانت از حقوق و منافع بازنشستگان تاکنون طی 8 مرحله مطالبات بیش از 350 هزار نفر از بازنشستگان مشمول قانون مطالبات را پرداخت و تسویه کامل کرده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با عزم جدی و حمایت همه جانبه دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری روند پرداخت مطالبات بازنشستگان کشوری تسریع شده و امسال نیز با تأکید و پیگیری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموع مطالبات باقیمانده بازنشستگان مشمول تا پایان سال 93 به طور کامل تسویه خواهد شد.

به گفته افشار تا پایان سال گذشته 70 درصد از بازنشستگان مشمول، بیش از یک میلیون و 700 هزار تومان از مطالبات خود را دریافت و تسویه کرده‌اند.

این مقام مسئول تأکید کرد: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید رویکرد و هدفگذاری تیم مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری همسو با سیاست‌های کلان دولت یازدهم در جهت بهبود وضعیت معیشتی و افزایش سطح رفاه بازنشستگان بوده و این نوید را می دهم که روند ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به این جامعه فرهیخته با برنامه هایی که برای سال 93 تدوین شده در مقایسه با سال گذشته افزون‌تر خواهد شد.

معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: خوشبختانه تعامل و همکاری کانون‌های بازنشستگی با مجموعه دولت به‌ویژه صندوق بازنشستگی کشوری در سطح عالی بوده و اقدامات در حوزه های مختلف برای این قشر فرهیخته اجرایی شده با اقبال و رضایتمندی آن‌ها همراه بوده است.