همایش سراسری معاونان و مسئولان فرهنگی قوه قضاییه تحت عنوان بررسی و تبیین برنامه های عملیاتی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در سال 93 به همت معاونت فرهنگی این قوه در عسلویه قلب اقتصادی ایران اسلامی برگزار شد.

در این همایش معاونان، مدیران و مسئولان فرهنگی معاونت فرهنگی قوه قضاییه و معاونت‌های فرهنگی دادگستری‌های استان‌های سراسر کشور حضور داشتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه هم در سخنان خود علت و سنخیت برگزاری همایش مدیران فرهنگی در قلب اقتصادی کشور را نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقم معظم رهبری عنوان کرد و افزود: «در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص پیوند دو مقوله فرهنگ و اقتصاد، تصمیم گرفتیم تا این همایش فرهنگی را در قلب اقتصادی کشور برگزار کنیم.»

دکتر صادقی از اعضای کارگروه‌های تخصصی خواست تا به صورت جدی و دقیق به بررسی وظایف و مسئولیت‌های فرهنگی قوه قضاییه در مسایل اقتصادی بپردازند و ایده‌های موثر خود را مطرح کنند.

گفتنی است در این همایش با تشکیل کارگروه‌های تخصصی از سوی معاونت‌های مختلف معاونت فرهنگی قوه قضاییه، اعضا به برنامه‌ریزی، بررسی، تببین و ارایه راهکارهای عملیاتی برای تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی این معاونت در سال 93 پرداختند.

این چهار کارگروه، شامل کارگروه شعار سال 93 (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی)، کارگروه اخلاق حرفه‌ای، کارگروه مشاوره و مددکاری و توسعه فرهنگ حقوقی قضایی و کارگروه فرهنگ دینی و سازمانی، می‌شوند.