به گزارش سرویس شهری برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، یدالله حاجی علی اكبری در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع سانی حج به مدینه منوره گفت: از این تعداد تا امروز ۹۷ كاروان وارد مدینه منوره شده اند كه از این میان تا كنون ۸۵ كاروان از مدینه خارج شده اند و ۱۲ كاروان دیگر هم اكنون در این شهر حضور دارند.

نماینده ستاد عمره دانشگاهیان در مدینه منوره یادآور شد: در مجموع ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر دانشگاهی در سفر عمره امسال حضور خواهند داشت و حرم نبوی و كعبه دلها را زیارت خواهند كرد.

به گفته وی عملیات اعزام دانشگاهیان به عمره مفرده از دوم فروردین ماه سال جاری آغاز شده و ۹ خردادماه ۱۳۹۳ پایان خواهد یافت.

حاجی علی اكبری با بیان اینكه كاروان‌های دانشگاهیان در سه گروه اساتید، زوج‌های دانشجو و دانشجویان مجرد به عمره مشرف می‌شوند، خبر داد: از میان ۱۲۹ كاروان دانشگاهیان، ۱۶ كاروان اساتید دانشگاه، ۶۳ كاروان زوج‌های دانشجو و ۵۰ كاروان نیز مربوط به دانشجویان مجرد است.

وی با اعلام اینكه هم اكنون كاروان‌های دانشجویان مجرد در مدینه حضور دارند گفت: دانشجویان در ۲ هتل جوهره الرشید با ظرفیت ۹ كاروان و هتل راما المدینه با ظرفیت ۳ كاروان اسكان داده شده اند.

وی با بیان اینكه كاروان‌ها ۱۲۰ تا ۱۵۶ نفری هستند اظهار داشت: روزانه ۲ تا ۳ كاروان وارد مدینه می‌شوند یا از این شهر خارج می‌شوند.

نماینده ستاد دانشجویی عمره دانشگاهیان در مدینه در پاسخ به سئوالی در مورد اینكه دانشجویان كدام دانشگاه‌ها به عمره مشرف شده اند بیان داشت: دانشجویان و اساتید از همه دانشگاه‌های سراسر كشور در عمره امسال شركت دارند و هم اكنون نیز از استان‌های تهران، خراسان رضوی، مركزی، مازندران، اصفهان و لرستان در مدینه حضور دارند.

برنامه‌های كاروان‌های دانشگاهیان در مدینه منوره
وی در بخشی دیگر از این گفتگو برنامه‌های كاروان‌های دانشگاهیان در مدینه منوره را تشریح كرد.

برنامه زیارت ویژه، حضور در بعثه مقام معظم رهبری و شركت در برنامه مدینه شناسی مصور، مشربه ام ابراهیم، بئر خاتم، آبار علی (ع)، سرزمین بیداء، حمراء الاسد، مساجد مختلف و مكان‌های مقدس و… از جمله برنامه‌های دانشجویان در مدینه منوره است.

به گفته نماینده ستاد دانشجویی عمره دانشگاهیان در مدینه، دانشجویان بوسیله تصاویر با مكان هایی كه زائران امكان رفتن ندارند آشنا می‌شوند. همچنین در جریان بخشی از خدمات جمهوری اسلامی ایران به زائران بیت الله الحرام قرار می‌گیرند.

حاجی علی اكبری اضافه كرد: جلسه هم اندیشی مشترك روحانیون كاروان‌های دانشجویی با حضور نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه و برگزاری جلسات ویژه با گروه‌های دانشجویی از دیگر برنامه‌های ستاد عمره دانشگاهیان در مدینه منوره است.