به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور با کلیات آن موافقت کردند.

بر این اساس نمایندگان با 112 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در مجلس با کلیات لایحه مذکور موافقت کردند.

ماده واحده لایحه یاد شده نیز با 121 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گرفته بود.

ایرج عبدی سخنگوی کمیسیون اجتماعی در مورد این لایحه گفت: لایحه مذکور به چند دلیل مورد توجه اعضای کمیسیون قرار گرفت. اولاً که مدت اجرای آزمایشی این قانون به پایان رسیده است که با توجه به پایان عمر دولت گذشته و تحویل آن به دولت فعلی زمانی برای تمدید آن وجود نداشت.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از تحویل دولت لایحه بودجه در دستور کار قرار گرفت، لذا باز هم زمانی برای بازبینی این قانون وجود نداشت. بر این اساس ما درخواست مهلت دوباره برای اجرای آزمایشی این قانون را از دولت پذیرفتیم تا با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و رفع ایرادات آن لایحه کامل‌تری به مجلس ارائه شود تا مورد تصویب قرار گیرد.