به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا، خلیل راحتی ضمن بیان این مطلب گفت: یکی از رسالت های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گسترش فضاهای فرهنگی و ماندگار کردن محل سکونت پیشگامان و مفاخر فرهنگی است. در همین راستا نیز تاکنون منزل مسکونی شهیدان رجایی، بهشتی، مطهری، چمران و نیز هنرمندان صاحب نامی چون عزت ا... انتظامی به موزه تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: در راستا این اقدام منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور نیز تملک شده است و درصدد تبدیل منزل این زوج صاحب نام به موزه هستیم.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ادامه داد: خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور واقع در منطقه یک شهرداری تهران با قدمتی 65 ساله، نمای آجری با هندسه ساده و با مساحتی معادل 420 مترمربع است. از جمله جذابترین بخش های این خانه حیاط بزرگ، مصفا و البته اتاق کار جلال آل احمد است.

جلال آل احمد نویسنده و مترجم صاحب نام متولد دوم آذر ماه 1302 و صاحب آثار ارزشمندی از جمله نون و القلم، خسی در میقات، نفرین زمین، سنگی بر گوری، غربزدگی و... است. سیمین دانشور نیز متولد هشت اردیبهشت ماه 1300 و صاحب آثار ارزشمندی از جمله رمان های سووشون، جزیره سرگردانی، ساربان سرگردانی و ترجمه های دشمنان ـ باغ آلبالو اثر آنتوان چخوف و سرباز شکلاتی اثر برنارد شاو است.