به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سازمان داوطلبان، در این دیدار، رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به اهداف و ماموریت های نوع دوستانه جمعیت هلال احمر و ماموریت های سازمان داوطلبان در حمایت از اقشار آسیب پذیر، گفت: عملکرد و فعالیت انسان دوستانه داوطلبان این سازمان در سطح بین المللی است و داوطلبان به مضامینی همچون نوع دوستی، ایثار و بخشش در مقیاس جهانی می اندیشند و بدون هیچ مرزبندی سیاسی، نژادی و .. به کمک نیازمندان و آسیب دیدگان می روند.

فرح ناز رافع با بیان این مطلب که چنین فعالیت هایی از سطح محلات و جوامع کوچک مدنی و شهری آغاز می شود و به تامین کرامت انسانی و حمایت از سلامت انسان ها میان ملت ها گسترش می یابد، افزود: بر خلاف تصور عامه که جمعیت هلال احمر را تنها نهادی برای کمک رسانی و امداد در حوادث می انگارند، این سازمان با هدف هم پوشانی خدمات دولت، به ارائه طیف وسیعی از خدمات حمایتی، معیشتی و فرهنگی می پردازد و در حال حاضر با تکیه و اعتماد به نیروی مشارکت مردمی به ویژه زنان، توانسته خدمات قابل توجهی را به اقشار محروم و جامعه ارائه کند.

ظرفیت مناسب هلال احمر در زمینه کمک به حل معضلات اجتماعی
رئیس سازمان داوطلبان خاطر نشان کرد: با توجه به هم سو بودن اهداف جمعیت هلال احمر و شورای شهر و وجود بیش از ۴ هزار خانه داوطلب در سطح کشور، می توان با تعامل و هم افزایی در خصوص معضلات اجتماعی به کمک مردم رفت چرا که حل مسائل اجتماعی مستلزم داشتن دغدغه، صبر و اقدامات زیرساختی است و خوشبختانه جمعیت هلال احمر دارای شبکه و ظرفیت خوبی در این زمینه است.

اعلام آمادگی شورای شهر برای همکاری در پروژه های عام المنفعه
فاطمه دانشور؛ عضو شورای شهر تهران نیز توسعه و گسترش خدمات مددکاری اجتماعی را امری مغفول در کشور دانست و گفت: بروز پدیده هایی همچون کودکان کار، کارتن خوابی، اعتیاد و زنانه شدن آسیب های اجتماعی تهدیدی جدی برای خانواده هاست و برای حل این دست مشکلات، نیاز به مددکاری مداخله گر است و مطرح شدن مشکلات و آسیب های اجتماعی در رسانه ها، موجب حساس سازی نهادها، سازمان های مسئول و جامعه و در نهایت تصمیم سازی و برنامه ریزی برای کاستن آن ها می شود.

دانشور، جزیره ای عمل کردن سازمان ها و نبود ساختار سیستمی را آفتی برای عملکرد و واکنش موثر در برابر ساختن جامعه ای عاری از مشکلات مذکور عنوان و آمادگی شورای شهر تهران و موسسه مهرآفرین را برای همکاری در پروژه های عام المنفعه جمعیت و فرهنگ سازی در باره مسئولیت اجتماعی را اعلام کرد.

همچنین وی به همراه تایماز سید مصطفایی مدیر اجرایی مؤسسه خیریه مهرآفرین با تکمیل فرم به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر در آمدند.