به گزارش سرویس شهر و شهروند جوان خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان از حوزه های قضائی شهرستان فیروز کوه و بخش رودهن بازدید کرد.

براساس این گزارش در ابتدای این بازدید طی نشست صمیمی با حضور قضات، رئیس کل دادگستری استان تهران با عضر تشکر از زحمات ارزشمند هکاران اظهار داشت: همانطور که قبلا نیز اعلام کرده ام با برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری وجهه همت ما در زمان خدمت کارآمدی و سلامت دستگاه قضایی خواهد بود و چنانچه این امر مخدوش گردد در جهت اجرای عدالت و ایجاد امنیت که از عمده ترین وظایف تشکیلات قضایی است عاجز خواهیم بود در این راستا به نظر می رسد غیر از تعالیم اخلاقی که امری ضروری است می بیاست به صورت مستمر عناوین مجرمانه را همچون تابلویی مدنظر قرار دهیم که هیچگاه با عنایت الهی مرتکب گناه نشویم.

وی در ادامه افزود: مطلب بسیار مهم این است که همه همکاران ما در فرایند رسیدگی زحمات زیادی متحمل می شوند ولی این زحمات در آراء صادره تبلور عینی نداشته و به عبارتی خروجی کار با تلاش انجام شده انطباق لازم را ندارد برای رسیدن به این مهم از یک سو باید در جهت اجرای عدالت و فصل خصومت که وظیفه اصلی قوه قضاییه است تلاش بیشتری نمود و از سوی دیگر در انشاء و صدور آراء قضایی به گونه ای رفتار کرد که رای صادره بیانگر تلاش های انجام شده در مسیر تشخیص حق و عدالت باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران آنگاه با استفاده از تجربیات قضایی خود در خصوص اراضی ملی و منابع طبیعی نکات تخصصی لازم را در جهت پیشگیری از تصرفات غیر قانونی در این خصوص ارائه کرد.

در این بازدید ها پورزارع ریاست حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تهران و ضیائی مسئول ارزشیابی قضات، رئیس کل دادگستری استان تهران را همراهی کردند.

قابل ذکر است که روسای حوزه های قضایی شهرستان فیروزکوه و بخش رودهن در ابتدای بازدید گزارشی از مشکلات و عملکرد حوزه کاری خود را به حاضرین ارائه کردند.