در جلسه شورای اداری شهرستان شوط، آقای جواد جبارزاده به عنوان فرماندار جدید شهرستان شوط معرفی و از تلاشهای ولی زالی سرپرست قبلی فرمانداری این شهرستان تقدیر شد.

به گزارش سرویس شهری خبرگزاری برنا، استاندار آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به برخی از مشکلات و چالش های استان گفت: جهت گیری بودجه استان برای تامین زیربناهای اشتغال و کاهش بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان است.

سعادت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید متعهد به اجرای منویات رهبری است افزود: یکی از موارد مورد تاکید رهبری اجرای سیاست های جمعیتی است که در همین راستا باید زمینه های اشتغال و ازدواج جوانان در استان فراهم شود.

وی همچنین منطقه آزاد ماکو را تجربه ای جدید از مدیریت اقتصادی در جهت توسعه استان عنوان کرد و گفت :‌ این منطقه می تواند به عنوان الگوی توسعه استان مطرح شود و لازم است از پتانسیل های آن در جذب سرمایه ،رفع مشکل بیکاری و رونق اقتصادی منطقه به نحو شایسته استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی به مسائل و مشکلات شهرستان شوط اشاره کرد و افزود: تامین آب زراعی و آب شرب شهرستان شوط از دغدغه های مردم و مسئولان استان است که در جهت رفع این مشکلات تلاش می کنیم.

وی ایجاد شهرک صنعتی و بازارچه های کالای همراه مسافر در شهرستان شوط را از جمله راهکارهای توسعه این شهرستان عنوان کرد و گفت:‌ شهرستان شوط با توجه به اینکه در محدوده منطقه آزاد تجاری ماکو قرار دارد می تواند از مزایای این منطقه بهره مند شود.