افتتاح نخستین مرکز آموزشی توانبخشی مبتلایان به اوتیسم در یزد 

مدیرکل بهزیستی استان یزد در مراسم افتتاح ایـن مرکزگفت: این مرکز با ارائه خدمات روانشناختی، گفتار درمانی، کاردرمانی و درمان به موقع کودکان، زمینه حضور آنها را در اجتماع به طور طبیعی و عادی در زمان مناسب فراهم می‌آورد.

جلیل عفتی با بیان اینکه 75 درصد از کودکان مبتلا به عقب مانده ذهنی اوتیسم هستند افزود: بهترین زمان تشخیص این بیماری از شش تا هفت ماهگی نوزاد است.

وی با بیان اینکه تشخیص این بیماری به راحتی ممکن نیست ادامه داد: بهتر است کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم برای درمان بلافاصله به این مراکز ارجاع شوند.

بهره برداری از چند طرح عمرانی شهر مرزی رفیع از توابع بخش نیسان هویزه 

شهردار شهر مرزی رفیع امروز گفت: برای اجرای این طرح های عمرانی که شامل ساخت 3 هزار متر مربع جاده و احداث جوی و جدول گذاری و هدایت آبهای سطحی شهر به طول 2 کیلومتر است دو ملیارد ریال از محل اعتبارات ویژه سفر رئیس جمهور هزینه شده است.

آغاز اجرای 108طرح عمرانی برای خدمات مناسب به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی فارس

معاون عمران و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: این طرح ها با هدف توسعه و تکمیل زیرساخت ها در شهرک های صنعتی فارس در حال اجرا است.
غلامحسن بهارلوئی نژاد گفت: برای اجرای این طرح ها حدود 350 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

معاون عمران و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی فارس ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح ها، خدمات مناسب تری به سرمایه گذاران و صنعتگران ارایه شود.

بهارلوئی‌نژاد عنوان کرد: این طرح ها در بخش های شبکه های گاز، شبکه توزیع برق و روشنایی معابر، شبکه فاضلاب، جدول گذاری، آسفالت معابر، شبکه توزیع آب و عملیات حفر چاه آب آشامیدنی در حال اجرا است.

وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی فارس در تعدادی از شاخه های عمرانی واجرای طرحهای زیرساختی مقام اول در بین شهرک های صنعتی استان های کشور را به خود اختصاص داده است.

بهره برداری از 8 طرح خدماتی و خوداشتغالی به مناسبت هفته بهزیستی در استان اصفهان

معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی اصفهان در آئین افتتاح این طرحها گفت: برای اجرای این طرحها در قالب طرحهای خوداشتغالی، مراکز مشاوره ، واحد مسکونی ، کارگاه تولید سنگ و گلخانه گل های فصلی درشهرستان های خمینی شهر و گلپایگان حدود 6 میلیارد ریال هزینه شده است.

آقای غیور افزود: با بهره برداری از این طرحها زمینه اشتغال 60 نفر فراهم شده است.