به گزارش سرویس اجتماعی برنا،رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه امروز (سه‌شنبه) شورا از نرسیدن نتیجه مطالعات نیازهای شهری بعد از 7 ماه به شورا انتقاد کرد و در این‌باره به شهرداری تذکر داد.

  حافظی ابتدا از دولت به دلیل ورود به انضباط شهری و جلوگیری از فروش تراکم و تبدیل باغ‌های و پارک‌ها به واحدهای مسکونی تشکر کرد و ادامه داد: مطابق با تبصره 20 بودجه سال 93 130 میلیارد ریال اعتبار در ردیف خاصی برای بررسی مطالعات نیازهای شهری در نظر گرفته شده است. شهرداری موظف است پروژه‌های عمرانی موردنظر خود را تا پایان فروردین‌ماه به کمیسیون تلفیق شورا ارائه دهد و پس از تایید این کمیسیون به اجرا در آورد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه گفت: قراردادهای بدون تایید کمیسیون تلفیق فاقد اعتبار است و این درحالی است که 7 ماه از سال گذشته اما هنوز هیچ پروژه‌ای به کمیسیون تلفیق معرفی نشده است. بند «ج» این تبصره نظارت بر حسن اجرا را به کمیسیون‌های متشکل از رئیس شورای شهر تهران، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های شورای شهر و معاونت شهرداری تهران داده است.

در ادامه این جلسه غلامرضا انصاری، عضو دیگر شورای شهر از «پرنده‌پرانی» توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران انتقاد کرد و گفت: شهرداری باید درباره این کار شفاف‌سازی کند و مشخص شود ردیف اعتباری این کار که چندی است در سطح شهر تهران به اجرا درمی‌آید کجاست؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به برنامه پرنده پرانی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری گفت: سوال بنده این است که بر چه اساسی این اتفاق رخ داده و هزینه این حرکت از کدام ردیف بودجه تامین شده است؟ اگر هزینه شخصی بوده و برای پرکردن اوقات فراغت است که این کار را آقایان در منزل شخصی خودشان انجام دهند.

انصاری همچنین تاکید کرد سازمان فرهنگی و هنری باید در جهت ارتقای فعالیت های فرهنگی در شهر گام بردارد.

در ادامه جلسه احمد دنیامالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با اشاره به رشد آمار افراد بی‌خانمان در شهر اعلام کرد تعداد کارتن‌خواب‌های تهران به 15 هزار نفر رسیده است. او با اشاره به مرگ تعدادی از کارتن‌ خواب‌ها در سالهای اخیر گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما درخواست می‌کنم که کمیته‌ای و یا جلسه‌ای برای رسیدگی به اوضاع آنها تشکیل شود؛ چرا که تعداد زیادی از این کارتن خوابها زن و کودک‌اند.