به گزارش گروه اجتماعی برنا، داوود منافی پور با اعلام برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۳۰ نقطه از جهان گفت: دکترین این همایش را طی نامه‌ای به رهبر انقلاب تقدیم خواهیم کرد تا راهبردی برای زمینه‌سازی ظهور باشد.


دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) با تاکید بر هدف راه‌اندازی این مجمع مبنی بر پاسخ به «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» کوچکترین شهید حماسه کربلا، اظهار کرد: هدف از همایش شیرخوارگان حسینی برپایی نهضت عاشورا پژوهی در جهان است که بیش از 2000 سایت به زبان‌های مختلف، بیش از 50 شبکه تلویزیونی اسلامی و غیر اسلامی و 90 درصد جراید به بازگویی این همایش پرداخته‌اند.


او با اشاره به آغاز فعالیت همایش شیرخوارگان حسینی از سال 1382، بیان کرد: ما در همایش شیرخوارگان حسینی تنها به دنبال روضه‌خوانی و تعزیه‌خوانی نیستیم، بلکه به دنبال تسری دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با عنوان «کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر حیات کربلا» هستیم.

منافی پور با تاکید بر هدف مجمع جهانی علی‌اصغر(ع) مبنی بر تربیت سربازهای امام زمان و یادگیری برای نهضت جهانی حضرت ولی‌عصر(عج)، گفت: امسال همایش شیرخوارگان حسینی روز جمعه نهم آبان ماه در بیش از 2500 نقطه در 32 استان کشور و 230 نقطه در 40 کشور و در پنج قاره برگزار می‌شود که در ایران این مراسم ساعت 8:30 صبح آغاز می‌شود و برنامه نذرخوانی هم رأس ساعت 10 صبح به طور همز‌مان در مصلی تهران و سایر نقاط کشور برگزار می‌شود.


او تصریح کرد: دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در 40 کشور مانند پاکستان،‌ عراق، کویت، عربستان، بحرین، امارات، لبنان، افغانستان، ترکیه، عمان، قطر، یمن، آمریکا، هند، نیجریه، اوگاندا، تانزانیا، بورکینافاسو، سنگال، کامرون، آلمان، شیلی، فرانسه و ... برگزار می‌شود.


دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) خاطر نشان کرد: تهیه لباس این مراسم در مراکز استان‌ها توسط کمک‌های مردمی همان استان تهیه شده و برای خارج از کشور، 20 هزار لباس به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و آذری برای بیش از 40 کشور ارسال شده است، اما متأسفانه به دلیل کمبود بودجه نتوانستیم به 11 کشور شامل آرژانتین، کلمبیا، بلژیک، هلند، تانزانیا، استرالیا، مالزی و اندونزی لباس برای همایش شیرخوارگان حسینی ارسال کنیم.