هدف از برگزاری این جشنواره معرفی توانمندی‌های علمی، فرهنگی و هنری افراد دارای معلولیت به جامعه، ایجاد انگیزه برای مخترعین این حوزه و قدرشناسی از فعالیت‌های مؤثر در حوزه معلولیت در سراسر کشور است. 

به گزارش گروه اجتماعی برنا، دبیر نخستین دوره جشنواره علمی،فرهنگی و هنری توانمندی‌های توان‌یاب گفت: نخستین دوره جشنواره توانمندی‌های توان‌یابان در 3 محور هنری در رشته نقاشی، محور علمی در رشته اختراع مرتبط به معلولان با هدف ارتقا و بهبود کیفیت زندگی توان‌یابان و محور فرهنگی، اجتماعی با معرفی تجربه موفق در حوزه معلولیت برگزار می‌شود. 

او تصریح کرد: با هماهنگی های به عمل آمده هدایای ویژه ای برای برگزیدگان این دوره در نظر گرفته شده است که در محورهای هنری و اختراع سکه بهار آزادی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

مدیر روابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند از پانزدهم مهرماه با مراجعه به سایت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به نشانی www.raad-charity.org برای ثبت نام و حضور در جشنواره مراجعه کنند. در بخش داوری از کارشناسان خبره در هر 3 محور برای گزینش اثار دعوت به عمل امده و اسامی داوران جشنواره اوایل آبان ماه اعلام می‌شود.