مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در همایش سراسری روسا و پزشکان مشاور دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی در شیراز گفت: در دولت تدبیر و امید شاهد توجه ویژه به حوزه درمان هستیم و درمان در اولویت اصلی دولت قرار گرفته است.


به گزارش گروه شهروشهروند جوان برنا، دکتر سید تقی نوربخش افزود: سرمایه گذاری در بخش درمان مهمترین اولویت در بحث توسعه است و جامعه سالم می تواند نقشی محوری در امور توسعه، تولید و کارآفرینی داشته باشد .

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود:اولین قدم در انجام فعالیت های یکسال گذشته، توفیق در تغییر نگاه دولت به بخش سلامت بوده است .موفقیتی که در سه بخش تغییر نگاه دولت ، تامین منابع مالی و تامین تجهیزات اتفاق افتاده است .

دکتر نوربخش وظیفه مسئولین وکارکنان دفاتر اسناد پزشکی را بسیار سنگین توصیف نمود و آنرا رسالتی بزرگ ومهم در ابعاد موفقیت سازمان تامین اجتماعی در کسب رضایت مندی بیمه شدگان دانست وگفت: نظارت باید کامل، تخصصی و تاثیر گذار باشد و از مکانیزم های جدید ونوگرایانه استفاده نمود تا به بالاترین بهره وری درنظام سلامت جامعه وگروه های هدف دست یابیم .

وی ایجاد فضای اعتماد را از مهمترین عوامل انجام نظارت های هدفمند دانست واضافه کرد : تعامل بین مشتری داخلی و خارجی از اصول اساسی وتامین کننده منافع سازمانی است .
وی در ادامه با بیان چالش ها ی پیش رو وآنچه در گذشته اتفاق افتاده و روند تخصصی سازمان را به بیراهه سیاست کشانده است، گفت: این سازمان یک سازمان خدمتگذار است که خدمات آن شامل حال بیش از 50 درصد جامعه هدف شده است و برنامه های این سازمان علاوه بر تولید امنیت ملی در سطح معیشت و رضایت مندی عموم تاثیر گذار است .

نوربخش ادامه داد: بودجه سازمان تأمین اجتماعی در سال 93 بیش از 46 هزار میلیارد تومان است که معادل یک چهارم بودجه کشور است .همچنین این سازمان با روند موجود بر15 درصد اقتصاد کشور و12 درصد بورس تاثیر گذار است .

وی خاطر نشان کرد: اعمال سیاستهای نادرست در سالهای گذشته در این سازمان آثار جدی بر روابط اجتماعی، اقتصادی و نیز ادبیات و فرهنگ کار داشته است که ما باید برای ترمیم آن و ارایه برنامه های تخصصی در تمامی رده های مدیران صف و ستاد تلاش کنیم .

وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک مجموعه بزرگ اجتماعی، اقتصادی در کشور به فعالیت می پردازد، گفت: در سال 1388 در رابطه با درآمد و هزینه از نقطه سر به سر عبور کردیم و وارد یک بحران جدی شدیم .دراین سال هم از بانک ها استقراض کرده بودیم ، هم اموال سازمان را فروخته بودیم وهم به تعهدات خودمان عمل نکرده بودیم . اما در سال 1393 این نوید را می‌دهیم که نه استقراض کرده ایم ، نه اموال سازمان را فروخته ایم و نه نسبت به تعهدات خود عقب افتادگی داریم و این موفقیت را مدیوین یک تلاش جمعی هستیم .در شرایطی که کشور در چالش های اقتصادی قرار داشت، اما موفق به تامین منابع مورد نیاز برای ایفای تعهدات شدیم .