مراسم تکریم و معارفه جمعی از مدیران معاونت امور اجتماعی با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، قائم مقام حوزه معاونت، شهرداران و معاونان اجتماعی مناطق، مدیران و کارشناسان حوزه معاونت اجتماعی و سازمان ها و شرکت های وابسته در تالار ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش گروه شهروشهروند جوان برنا، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران طی سخنانی ضمن قدردانی از خدمات مدیران اسبق، گفت:مدیران جدید ما باید 4 درس بزرگ ایمان به خدا، استواری و ثبات قدم در اهداف، وفای به عهد و ایمان به مسیر صحیح را از مدیریت امام خمینی (ره) فرا بگیرند.

وی دو ویژگی تعهد و تخصص را لازمه مدیریت دانست و افزود: نعمت نوکری و خدمتگزاری به ملت نصیب هر فردی نمی شود و همه ما باید شکرگزار خداوند باشیم و از سوی دیگر نیز باید مراقب باشیم زیرا هر چه مسئولیت ما سنگین تر می شود پاسخگویی ما نیز در مقابل درگاه الهی و مردم نیز سخت تر و سنگین تر خواهد شد.

امرودی، از مدیران خود خواست سخنان مقام معظم رهبری را الگوی خود قرار داده و از رکود و توقف در حوزه مدیریت خود، خودشگفتی، خود محوری، غفلت، اشرافی گری، لذت جویی و جمع آوری برای ذخایر دنیا و تلاش برای کسب محبوبیت خودداری کنند. 

فرزاد هوشیار نیز در این مراسم گفت: سازمان رفاه و مشارکت های اجتماعی یک سازمان پیشرو در شهرداری تهران است و ما تلاش می کنیم بر روی ریل گذاری های گذشته حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم نگاه به مسئله فقر را در تهران تغییر دهیم همچنین این سازمان را به سازمانی پیشرفته و مدرن تبدیل کنیم.

هوشیار با بیان اینکه مساله آسیب های اجتماعی را به جای برون سپاری مردم سپاری خواهیم کرد گفت: قول می دهم در کمتر از دو سال تکدی گری در شهر تهران را جمع کنیم و شهر تهران تبدیل به شهری بدون گدا شود.

در ادامه زارع صفت مدیرعامل سابق سازمان رفاه و مشارکت های اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی بسیار پیچیده و در ظاهر حل آنها سهل و آسان است اما پیچیدگی های خاص خود را دارد.

به گفته وی، شهرداری پس از تغییر رویکرد از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شد و در حال حاضر بیش از وظایف خود در حوزه اجتماعی فعالیت می کند.

همچنین در این مراسم سردار آقامیر مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تودیع و جای خود را به رضایی داد. 

آقامیر در این مراسم با بیان اینکه عملکرد مدیران را مردم قضاوت می کنند نه آمار و ارقام گفت: نمی توان با آمار و ارقام مردم را فریب داد.

رضایی سرپرست جدید سازمان ورزش نیز گفت: در حال حاضر مشارکت شهروندان در ورزش عمومی ۱۷ درصد است که تلاش می کنیم تا پایان برنامه پنج ساله دوم شهرداری آن را به ۵۰ درصد برسانیم.

در این مراسم گلمکانی مدیر عامل اداره سلامت شهرداری نیز تغییر و زمانی جایگزین وی شد.

گلمکانی در این مراسم با اشاره به توسعه شبکه سلامت در محلات پایتخت گفت: سازمان بهداشت جهانی الگوی شهر تهران در حوزه بهداشت عمومی را به کشورها توصیه کرده است.

در این مراسم زمانی مدیرعامل جدید اداره سلامت، برگزیده شدن یک زن به عنوان مدیر را نشان از اعتماد مدیریت شهری به خانمها دانست و گفت: این عملکرد سخنانی که نشان می دهد فضا برای فعالیت زنان در شهرداری نیست را رد می کند.

در این مراسم 3 مدیر از معاونت اجتماعی تغییر و فرزاد هوشیار مدیرعامل سابق برج میلاد جایگزین زارع صفت و رضایی جایگزین سردار آقامیر در سازمان ورزش شهرداری تهران و زمانی به عنوان مدیر کل سلامت شهرداری منصوب شد.

شهردار تهران با صدور احکامی مدیران جدید سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی، سازمان ورزش، برج میلاد و اداره کل سلامت شهرداری را منصوب کرد که مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید این حوزه ها در ایوان شمس برگزار شد.

بنابراین گزارش؛ براساس احکام صادره «فرزاد هوشیار پارسیان» به عنوان مدیرعامل جدید سازمان رفاه و خدمات، «محمد رضایی» سرپرست جدید سازمان ورزش ، «سمانه زمانی» نیز به عنوان مدیرکل جدید سلامت شهرداری تهران و «علی شریفی» به عنوان مدیرعامل جدید برج میلاد، منصوب و معرفی شدند.

پیش از این «فرزاد هوشیار پارسیان» مدیریت برج میلاد را برعهده داشت که وی نیز با حکم شهردار تهران به عنوان مدیرعامل جدید سازمان رفاه و خدمات شهرداری منصوب شده است. 

همچنین، «محمد رضایی» با حکم شهردار تهران به عنوان رییس جدید سازمان ورزش شهرداری منصوب شد، پیش از این «سیدمحمد آقامیر» ریاست سازمان ورزش شهرداری تهران را برعهده داشت. 

«محمد مهدی گلمکانی» مدیرکل سابق سلامت شهرداری تهران جای خود را به «سمانه زمانی» داد. سمانه زمانی پیش از این معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 شهرداری تهران را بر عهده داشت.

«علی شریفی» پیش از این مدیریت شرکت پیام رسایی شهرداری تهران را برعهده داشت که با حکم شهردار تهران به عنوان مدیرعامل جدید برج میلاد منصوب شد.

مدیران جدید حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، طی مراسمی با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، قائم مقام حوزه معاونت، شهرداران و معاونان اجتماعی مناطق، مدیران و کارشناسان حوزه معاونت اجتماعی و سازمان ها و شرکت های وابسته در تالار ایوان شمس معرفی و از خدمات مدیران سابق این سازمان ها نیز تقدیر شد.