به گزارش برنا روابط عمومی سازمان داوطلبان ، حمایت از اقشار آسیب پذیر و توزیع سبد غذایی و مایحتاج نوروزی در میان نیازمندان و خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست یکی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر و بخصوص سازمان داوطلبان است که امسال این هدف با اجرای برنامه ملی فرشتگان رحمت از نخستین روز تا ۲۶ اسفندماه دنبال می شود.
در همین راستا رئیس سازمان داوطلبان خبر از افزایش حمایت خیرین و داوطلبان جمعیت از اقشار ضعیف و نیازمند خبر داد و گفت: مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته است که چه اقلامی به خانواده‌ها داده شود و از ۱۹ اسفندماه سال جاری توزیع آن آغاز می شود.


رئیس سازمان داوطلبان با تاکید بر اینکه این سازمان جهت گیری توزیع این بسته ها را کاملاً هدفمند برنامه ریزی کرده است، بیان داشت: خانواده‌هایی که در مناطق محروم روستایی و شهری بالاخص کودکان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست، خانواده زندانیان، زنان سرپرست خانوار از قبل شناسایی شده‌اند ، از بسته عیدانه جمعیت هلال احمر بهره‌مند خواهند شد.


وی تکمیل فرم اطلاعات فردی برای هر نیازمند و نگهداری در آرشیو اطلاعات جمعیت شهرستان و استان، دعوت به حضور مستقیم خیرین و توزیع مستقیم بسته های اهدایی ، بن کالا و توزیع آن بین نیازمندان، اطلاع رسانی اختصاصی به مسئولین و مقامات استانی، خیرین ، هنرمندان، ورزشکاران و … و همچنین ارسال دعوت نامه به خیرین و نیکوکاران حقیقی و حقوقی (موسسات مالی، تجاری، کارخانجات، اصناف، موسسات و خیریه های مردم نهاد را به عنوان گام های آغازین اجرای این برنامه برشمرد.


رافع افزود: این سازمان برای تأمین اعتبار برنامه مذکور از محل کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی ، استقرار صندوق های جمع آوری کمکهای مردمی و دستگاه کارتخوان در کلیه مراکز و شعب جمعیت هلال احمر تمامی استان ها به ویژه خانه های داوطلب و اختصاص شماره حساب اختصاصی ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر نزد بانک ملت را برای سهولت دسترسی مردم نیکوکار جهت مشارکت را در نظر گرفته است.
همچنین پیش بینی شده است در صورت نیاز بازارچه های خیریه با ارائه محصولات استانی و همایش باران مهربانی به منظور اختصاص عواید فروش آن به نفع برنامه فرشتگان رحمت در سراسر کشور برپا شود.


فرح ناز رافع خاطر نشان کرد: میزان مشارکت مردمی در این برنامه طی سال های پیشین موید این مطلب است که این رقم از رشد قابل توجهی برخوردار است و برآورد می شود امسال نیز با بهره گیری از ظرفیت های تبلیغاتی و تمهیدات اتخاذ شده ، بیش از۲۵۰ هزار خانواده مشمول دریافت این عیدانه شوند.


وی افزود: سیاست سازمان علاوه بر حمایت معیشتی از خانواده های کم برخوردار در این برنامه ، نهادینه کردن فرهنگ انفاق و دستگیری از محرومان جامعه ، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی، تامین احترام خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار و نیز هویت بخشی به فعالیت های داوطلبان است ،


رئیس سازمان داوطلبان تصریح کرد: جشن‌های ملی همچون نوروز نقش مؤثری در تقویت رفتارهای سودمند اجتماعی و حفظ آن در طول زمان‌های مختلف دارد و هدف از برگزاری آن نشان دادن همبستگی و مسئولیت اجتماعی عمومی از طرف عده‌ای از مردم به کل جمعیت جامعه است. بنابراین رفتارهای سودمند اجتماعی تقویت‌کننده فرهنگ، ارزش و هنجارهای جامعه به شمار می‌روند.