به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت همه آلاینده‌ها به غیر از آلاینده‌های ازن و دی‌اكسید گوگرد نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

در اطلاعیه مركز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا آمده است؛ میانگین غلظت همه آلاینده‌ها به غیر از ایستگاه‌های ژئوفیزیك و شهرداری منطقه 10 به لحاظ آلاینده‌های دی اكسید نیتروژن در سایر ایستگاه‌ها در حد مجاز بوده و شاخص كیفیت هوا در شرایط سالم است.

گزارش هواشناسی حاكی از آسمانی صاف تا كمی ابری همراه با وزش باد برای پایتخت است و به این ترتیب انتظار می‌رود شاخص كیفیت هوا به غیر از مناطق پر تردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط سالم باقی بماند.

همچنین بر اساس این اطلاعیه اثرات بهداشتی آلاینده دی اكسیر نیتروژن در مناطق ناسالم عبارت است از افزایش تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن، علاوه بر این افزایش تعداد تنفس در عموم افراد از دیگر مواردی است که افزایش این آلاینده با خود به همراه دارد.

مركز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا توصیه كرد افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و كودكان باید از فعالیت‌های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب كرده و بقیه افراد باید فعالیت‌های طولانی و سنگین خود را در فضای باز كاهش دهند.