به گزارش سرویس اجتماعی برنا، مهدى ریخته گر با بیان این مطلب افزود افزود: شمار میهمانان نوروزى در 11 روز گذشته (25 اسفندماه 89 تا ششم فروردین 90) به 635 هزار و 240 نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 531 هزار و 520 مسافر از رشد 20 درصد برخوردار است. 

قائم مقام ستاد دایمى تسهیلات سفرهاى قشم  ادامه داد: کمترین و بیشترین آمار ورودى میهمانان جزیره قشم طى 11 روز گذشته به روزهاى 27 اسفند سال 89 با 11 هزار و 115 مسافر و دوم فروردین 90 با 97 هزار و 115 مسافر مربوط مى شود.

به گفته وی رشد 20 درصدى ورود میهمانان نوروزى در سال جارى به نحوه خدمات دهى مناسب در اسکله ها و معرفى قشم به جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس با داشتن سایت هاى ویژه گردشگرى مربوط مى شود.

ریخته گر بیان داشت: طى این مدت 40 هزار و 392 نفر از میهمانان جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس از طریق پروازهاى هوایى از چند استان داخل کشور و پرواز خارجى امارات متحده وارد جزیره قشم شدند.

وى با اشاره به سفر هوایى مسافران جزیره قشم گفت: از 25 اسفندماه 89 تا ششم فروردین سال 90 تعداد 40 هزار و 392 مسافر از طریق پروازهاى هوایى داخلى و خارجى وارد جزیره قشم شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 50 هزار و 299 مسافر با کاهش 17 درصدى ورود مسافران هوایى به جزیره قشم مواجه ایم.

قائم مقام ستاد دایمى تسهیلات سفرهاى قشم درپایان از نحوه ارایه خدمات در اسکله ها و مبادى ورودى و خروجى مسافرى قشم اظهار رضایت کرد و گفت: در موج دوم سفرهاى نوروزى نیز انتظار ورود انبوه میهمانان از اقصى نقاط میهن اسلامى به جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس را داریم.

میهمانان نوروزى جزیره قشم طى اقامت در این منطقه از سایت هاى ویژه گردشگرى شامل دره ستاره ها،جنگل دریایى حرا، دره چاهکوه، سایت تخم گذارى لاک پشت هاى پوزه عقابى، غار نمکدان، جزایر ناز و دلفین هاى هنگام بازدید مى کنند.

بازار مناسب خرید، هواى بهارى، سواحل زیبا، باغ موزه گیاهشناسى، بادگیرهاى بندرتاریخى لافت، قلعه پرتغالى ها در شهر قشم و جزیره هرمز، سواحل نقره اى هنگام، مزرعه پرورش کروکودیل در هنگام، غار خربس، صنایع دستى و نقش حناى زنان هنرمند این منطقه نیز توجه میهمانان نوروزى را به خود جلب کرده است.