به گزارش سرویس اجتماعی برنا، حسین رجب صلاحی با بیان مطلب فوق افزود:نخستین دوره آموزشی طرح دهیار همیار طی سال 89 با حضور 220 دهیار برگزیده كشور از سوی سازمان شهرداریها ودهیاری های كشور در 5 منطقه كشور برگزار شد.

وی افزود: این نوع آموزش از طریق دهیاران صاحب تجربه و تحصیل كرده استان ها و برای سهولت انتقال تجارب دهیاری ها به سایر دهیاران و همچنین كاهش هزینه های آموزشی برنامه ریزی و اجرا شد.

رجب صلاحی با اشاره به برگزاری این دوره ها طی سال 89 در استان های گلستان،گیلان،كرمان،خراسان شمالی و خوزستان از گسترش این دوره ها و برگزاری آنها در سال جدید در استان های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی، اصفهان،خراسان رضوی،سیستان و بلوچستان، فارس،گلستان، گیلان، مازندران، هرمزگان و همدان خبر داد.

معاونت آموزشی پژوهشكده مدیریت شهری و روستایی سازمان شهرداری ها ودهیاری های كشور از زمان تاسیس نهاد دهیاری از روش های متفاوت آموزشی از جمله برگزاری كارگاه های حضوری و غیر حضوری جهت بالابردن سطح علمی و شغلی دهیاران استفاده کرده است و با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته در سال 1389 جهت استفاده مطلوب تر و بهینه اقدام به برنامه ریزی برای اجرای طرح دهیار همیار برای دهیاران منتخب كشور کرد.