به گزارش سرویس اجتماعی برنا، یوسف رشیدی با بیان این مطلب اظهار كرد: شهر تهران به حدود 270 ایستگاه سنجش آلودگی صوتی نیازمند است كه تاكنون 39 ایستگاه نصب و راه اندازی شده است و باید تلاش كنیم كه به طور متوسط در هر منطقه حدود 10 ایستگاه سنجش آلودگی صدا ایجاد شود.

وی افزود : متاسفانه عواملی چون نزدیكی مناطق مسكونی به معابر پر رفت و آمد ، وجود خودروهای فرسوده در سطح شهر ، وجود كارگاه ها و ساخت و سازها، عبور خطوط پروازی از بالای سطح شهر، عبور خطوط ریلی از بعضی مناطق و بسیاری عوامل دیگر سبب شده كه آلودگی صوتی به یكی از جدی ترین معضلات شهر تهران تبدیل شود.

مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران تصریح كرد: 5 ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا نیز در سال جاری نصب و راه اندازی خواهد شد كه امیدواریم با افزایش این ایستگاهها بتوانیم بهتر و دقیق تر وضعیت آلودگی هوا را تحت پایش قرار دهیم.

رشیدی بهترین راهكار كاهش آلودگی هوا را استفاده هر چه بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی عنوان كرد و افزود : با توجه به اینكه تعداد مسافرانی كه یك وسیله نقلیه عمومی همچون اتوبوس در مقایسه با یك خودروی شخصی جابه جا می‌كند چندین برابر است، استفاده از وسایل نقلیه عمومی میزان انتشار آلاینده‌ها در هوای تنفسی شهروندان‌ را كاهش می دهد و بهترین راه كار حل این معضل اصلی شهر و شهروندان محسوب می شود.