معاون پشتیبانی و امور اجرایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب اظهار داشت: مینی بوس های شهر تهران نسبت به مینی بوس های سایر شهرها دچار فرسودگی بیشتری شده اند و بر همین اساس قرار است که اقداماتی برای نوسازی آنها صورت گیرد. 

محسن مسلم خانی با بیان این که عمر اتوبوس های شهر تهران بالای 28 سال است، تصریح کرد: براساس رایزنی های صورت گرفته هم اکنون تفاهم نامه با ستاد مدیریت سوخت منعقد شده و طی دو سه روز آینده این تفاهم نامه با شهرداری و سازمان محیط زیست نیز به امضا می رسد. 

وی تصریح کرد: بر همین اساس سازمان شهرداری ها به دارندگان صاحبان مینی بوس های فرسوده 20 میلیون تومان تسهیلات یارانه ای، شهرداری 10 میلیون تومان وام بلاعوض و محیط زیست پنج میلیون تومان تسهیلات به صورت رایگان برای نوسازی می دهد.

معاون پشتیبانی و امور اجرایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره نحوه واگذاری این مینی بوس ها به افراد نیز خاطر نشان کرد: این تسهیلات برای افرادی است که در خط مینی بوس کار می کنند و آنها از سوی شهرداری شناسایی و به ما برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند.

وی ادامه داد: همچنین این افراد پس از شناسایی در سایتی که از سوی اتحادیه اتوبوسرانی طراحی شده است ثبت نام می کنند تا بتوانند تسهیلات و وام های بلاعوض را از بانک دریافت کنند.

به گفته مسلم خانی، به طور قطع کارهای مربوط به ثبت نام و شناسایی صاحبان مینی بوس ها از اول اردیبهشت ماه شروع می شود و برای نوسازی یک هزار دستگاه مینی بوس، در حدود سه ماه زمان لازم است.