رحیم مطهرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بحث ثبت ملی برج میلاد از مدت ها پیش مطرح شده است در این راستا و در تعامل با سازمان میراث فرهنگی، مقرر شد تمامی مدارک و اطلاعات و اسناد مربوط به برج را برای سازمان میراث فرهنگی ارسال شود. 

مدیرعامل برج میلاد با بیان این که هم اکنون تمامی مدارک برای کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ارسال شده است، افزود: در آخرین مذاکرات صورت گرفته با میراث فرهنگی قرار شد که آنها هیأتی از کارشناسان را برای بازدید از برج میلاد تهران اعزام کنند البته هنوز این اقدام صورت نگرفته است و ما همچنان منتظر هستیم.

به گفته مطهرنژاد برج میلاد اثر شاخص هنری، فرهنگی و عمرانی است که نه تنها خود برج بلکه بسیاری از قسمت های دیگر آن نیز قابلیت ثبت ملی را دارد.

مدیرعامل برج میلاد تصریح کرد: اثر تاریخی 9 هزار سال تمدن ایران در موزه گنبد آسمان و دیوار نگاره مربوط به شاهنامه در رستوران گردان از دیگر آثار شاخص د راین برج است.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینكه برج میلاد یك مكان ملی و بین‌المللی است انتظار می‌رود كار ثبت برج هر چه سریع تر انجام شود.