به گزارش سرویس اجتماعی برنا، سید صباح الدین متقی با بیان این مطلب گفت: سال آینده اولین نقطه گردشگری در حریم شهر تهران در فضایی با وسعت 17 هکتار در شرق تهران ایجاد می شود که هم اکنون طراحی اولیه آن آغاز شده است .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه حریم شهر تهران اظهار کرد : تا پایان سال قرار است تا همه تصرفات بخش دولتی در حوزه حریم شهر برای صیانت و حراست و همچنین ایجاد فضای سبز و راه اندازی مراکز تفرجی و گردشگری به شهرداری تهران واگذار شود .

متقی تصریح کرد: : در این زمینه با بخش خصوصی هماهنگی لازم صورت گرفته است و طرح های خوبی مطرح شده است که امیدواریم با همکاری یکدیگر اجرایی شود .

مدیر کل حریم شهر تهران در ادامه تصریح کرد : بر این اساس سال آینده اولین نقطه گردشگری که طراحی اولیه آن آغاز شده است در شرق تهران ایجاد می شود .

متقی خاطر نشان کرد : این مجموعه گردشگری در فضایی با وسعت 17 هکتار ایجاد می شود و در آن امکانات گردشگری ، تفرج گاهی و خدماتی به شهروندان ارائه خواهد شد .

وی افزود : همچنین پیش بینی شده است تا در این مکان، مسافرانی که برای انجام کاری موقتا به تهران می آیند بتوانند اتومبیل خود را پارک کنند و بعد از انجام کارشان بتوانند به شهر خود بازگردند .

به گفته مدیر کل حریم شهر تهران ، احداث این مکان با رویکرد درختکاری و ایجاد فضاهای تفرج گاهی و مفرح در حریم شهر برای شهروندان انجام می شود .