محمد جواد محمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: قوش بازی یکی از فعالیت هایی است که از قدیم الایام در ایران رسم بوده و افراد زیادی به عنوان سرگرمی به آن می پرداختند. به عبارتی پرورش پرندگان و حیوانات با هدف انجام مسابقات از جمله سرگرمی هایی بوده است که از در کشور ما وجود داشته است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه افزود: برگزاری مسابقات اسب دوانی یکی از انواع این فعالیت ها بوده است که از گذشته تا به امروز ادامه داشته است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که سازمان محیط زیست به متقاضیان برای راه اندازی باشگاه های قوش بازی مجوز می دهد، اعلام کرد: در صورتی که این فعالیت ها با هدف تقویت حیوانات و مراقبت از پرندگان کمیاب باشد بسیار خوب، و به طور قطع سازمان از آن حمایت خواهد کرد. اما در صورتی که منجر به آسیب رساندن به این پرندگان شود، سازمان محیط زیست هیچ حمایتی از این باشگاه ها نخواهد کرد.

محمدی زاده ضمن بیان این مطلب که مجوزهای صادر شده بر اساس طرح های جامع با موضوع باشگاه های قوش بازی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: سازمان با بررسی دقیق طرح های جامعی که با این موضوع به سازمان ارایه شد با هدف تقویت پرندگان وحفظ آنها نظر موافق خود را اعلام کرده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان با بیان این مطلب که در حال حاضر 2 باشگاه قوش بازی با مجوز سازمان محیط زیست راه اندازی شده است تصریح کرد: هر تقاضایی مبنی بر راه اندازی باشگاه قوش بازی به شرط ارایه طرح جامع و با هدف تقویت پرندگان از سوی سازمان محیط زیست مجوز دریافت خواهد کرد.