حجت الاسلام والمسلمین مهدی شهسواری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر از 16 استان کشور از جمله تهران، خراسان رضوی،خراسان جنوبی، فارس، آذربایجان شرقی، کرمان، یزد، اصفهان و سیستان و بلوچستان اعزام به عتبات عالیات به طریق هوایی انجام می شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که در حال حاضر روزانه 2 هزار و 400 صندلی از طریق هوایی به صورت هفتگی در اختیار زائران ایرانی قرار گرفته است خاطر نشان کرد: به دلیل تقاضای زائران به اعزام از طریق هوایی از ابتدای این هفته 10 پرواز جدید در استان های یزد، کرمان، تهران و آذربایجان شرقی افزایش خواهد یافت.

مدیر کل امور راهبردی و بین الملل سازمان حج وزیارت درباره هزینه اعزام به عراق از طریق هوایی و زمینی اعلام کرد: اعزام زائران به عتبات عالیات از طریق زمینی حداکثر به 513 هزار تومان می رسد و اعزام هوایی از 554 هزار تومان تا حداکثر 618 هزار تومان می رسد که تفاوت در قیمت ها بسته به نوع پرواز و میزان کیفیت و درجه بندی هتل ها دارد.

شهسورای در پایان گفت:  با درجه بندی  شدن هتل ها و نیز تفاوت در هزینه شرکت هوایی ماهان و ایران ایر، تفاوت در هزینه اعزام زائران به عتبات عالیات رخ داده است، لذا ارائه خدمات با کیفیت بالاتر مستلزم پرداخت هزینه آن خواهد بود.