پرویز رضا زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا با بیان این مطلب اظهار داشت: تا پایان هفته جاری بارندگی به صورت پراکنده استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بخش های شرق دریای خزر، استان گلستان، شرق استان فارس و کرمان و نیز استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پیش بینی می شود این بارندگی تا روز سه شنبه ادامه داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که موج گرد و غبار از سه روز گذشته در نوار غربی کشور حاکم است، خاطر نشان کرد: استان های ایلام، بوشهر، هرمزگان و جنوب شرقی فارس طی روزهای آینده نیز تحت تاثیر گرد و غبار با منشا کشور عراق خواهند بود که از فردا روند کاهشی را به دنبال خواهد داشت.  

مدیرکل پیش بینی آب و هوای کشور  درباره گرد و غبار محلی در استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد 120روزه سیستان و بلوچستان باعث شده است میزان گرد و غبار در این استان تشدید شود، اما از روز چهارشنبه نیز گرد و غبار در این منطقه روند کاهشی خواهد داشت.

رضازاده در پایان با اشاره به این مطلب که تهران گرمترین روزهای خود را به سر می برد تصریح کرد: روند افزایش دما تا پایان هفته در تمام کشور ادامه خواهد داشت، به طوری که پیش بینی می شود اغلب استان های کشور و نیز پایتخت تا روز جمعه 3 درجه سانتیگراد افزایش یابد.