به گزارش سرویس اجتماعی برنا، مرتضی تمدن روز سه شنبه در نخستین نشست شورای عشایر استان تهران که با حضور تمام اعضا در محل استانداری تهران برگزار شد، بررسی این برنامه را یکی از دستور کارهای نشست آتی شورای عشایر استان تهران، اعلام کرد.

وی گفت: این که چه نوع نگرش و دیدگاهی نسبت به عشایر داریم، نکته مهمی است و برنامه راهبردی ساماندهی عشایر در دستور تصویب نقشه راه مدیران در افق 1404 خواهد بود.

استاندار تهران در ادامه با نظرخواهی از اعضای شورای عشایر این استان، مقرر کرد نشست های شورای عشایر استان هر سه ماه یک بار و نشست های کمیته های این شورا و شوراهای عشایر شهرستان ها هر 45 روز یک بار برگزار شود.

تمدن گفت: معاونان سیاسی و اجتماعی، برنامه ریزی و عمرانی استاندار به ترتیب مسوولیت کمیته های سیاسی و اجتماعی، اقتصادی و عمرانی شورای عشایر را عهده دار هستند و معاون برنامه ریزی استاندار جانشین وی در شورای عشایر استان است.

وی درباره دستورکار دیگر نشست امروز شورای عشایر که به نتایج بازدید استاندار و شماری از مدیران کل استان از دشت لار اختصاص داشت، گفت: رعایت ملاحظات زیست محیطی در تمام تصمیم گیری های مربوط به عرصه های طبیعی اصل اول و اساسی است.

وی حفظ محیط زیست دشت لار را برای ادامه حیات و زندگی عشایر ضروری دانست و گفت: باید چند سایت برای هدایت گردشگران در منطقه دشت لار و مبتنی بر طبیعت گردی طراحی شود.

تمدن تاکید کرد: نباید چرخه طبیعت در این گونه مناطق به هم بخورد و لذا اجازه هیچ گونه ساخت و ساز از جمله ساخت اماکن اقامتی و پذیرایی در دشت لار داده نخواهد شد.

وی از دستگاه های مسوول خواست تا طرح طبیعت گردی و امکان سنجی استفاده از مواهب طبیعی دشت لار را به نشست آتی شورای عشایر استان تهران ارایه کنند.

در این نشست، مصوباتی در خصوص ساماندهی عشایر دشت لار و ایجاد امکانات لازم برای آنان به تصویب شورای عشایر استان تهران رسید.