به گزارش سرویس اجتماعی برنا، مرتضی تمدن روز چهارشنبه در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی استان تهران افزود: ملاك و معیار سنجش عملكرد دستگاه های اجرایی استان یك امر تشریفاتی نیست بلكه همچون اساس خلقت بر ارزیابی و ارزشیابی استوار است.

وی اظهار داشت: خداوند در همه مراحل زندگی ما را مورد ارزیابی و ارزشیابی قرار داده است و اگر در نظام و هستی، نظام ارزیابی نبود بهشت و جهنم هم معنا نداشت.
 
تمدن با بیان این كه باور همه ما این است كه همواره در مراحل زندگی در معرض آزمایش و ارزیابی قرار داریم خاطرنشان كرد: وقتی مسوولیتی را می پذیریم در واقع مردم و انقلاب این مسوولیت را بردوش ما گذاشته اند و ما در یك آزمون بزرگ قرار می گیریم زیرا كار ما بسیار دشوار است و حقوقی از جانب مردم بردوش ما گذاشته شده كه اگر این حقوق را ایفا نكنیم در ارزیابی بازنده شده ایم.

استاندار تهران با اشاره به فلسفه ایجاد جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر در این جشنواره افزود: شهید رجایی انسانی عادی در بین مردم بود كه و بر اساس مسئولیتی كه برعهده گرفته بود به نفع شایسته ای استفاده و به مردم خدمت كرد و به همین دلیل این جشنواره با نام این شهید بزرگوار ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: شهید رجایی همواره خود را در معرض آزمون و ارزیابی الهی قرار می داد و به همین دلیل نام شهید رجایی همواره ماندگار و جاودانه شده و امروز الگویی برای همه دولت مردان می باشد.

تمدن ادامه داد: شهید رجایی اخلاص در عمل داشت و این اخلاص را در برخورد او با مردم و عملكردش می توان مشاهده كرد.

وی افزود: مردمی زیستن و تكریم انسانی از دیگر ویژگی های شهید رجایی بود و او مردم را ولی نعمتان اصلی می دانست و به آنها فخر فروشی نمی كرد.

تمدن اظهار داشت: در حال حاضر نیز مدیرانی در كشور ما به مردم خدمت می كنند كه برخی از آنها حتی در مسیر رفت و آمد خود به منزل و یا محل كار به بررسی مشكلات نیازمندانی كه در مسیر می بینند می پردازند.

تمدن در ادامه عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد مالی را ویژگی دیگر شهید رجایی عنوان كرد و افزود: اگر در وجود ما این ویژگی‌ها نهادینه نشود راه به ناكجا آباد خواهیم برد؛ هرگاه كسی یك جبهه ضد فساد و رانت را یاری كند باید به پای آن بایستد چرا كه ممكن است تهمت و افترا بشنود اما باید در این مسیر همچون رجایی ایستادگی كرد.

استاندار تهران در ادامه سخنان خود با بیان حملات رسانه ای علیه استانداری تهران خاطرنشان كرد: در پشت این تریبون سوگند می‌خورم با علم و اعتقاد و قسم جلاله یاد می‌كنم آنچه كه مربوط به استانداری تهران این روزها مطرح می‌شود سر سوزنی در پول بیت‌المال و بودجه عمرانی و بودجه جاری خدایی ناكرده تخلف وجود ندارد؛ اگر كسانی كه این روزها این ادعاها را در مجاری رسمی كشور مطرح می‌كنند یك خطا را نشان دهد كه سر سوزنی تخلف وجود دارد در محضر مردم استان تهران و كشور عرض می‌كنم كه ما اشتباه كردیم و حق ما محاكمه است.

وی ادامه داد: حال كه به فرموده مقام معظم رهبری در معرض این انتخابات بزرگ هستیم كه باید بی‌عیب انجام گیرد چرا این مطالب را مطرح می‌كنند و اگر واقعا دنبال مطلب خاصی نیستند چرا در همان زمان این موضوعات را مطرح نمی‌كردند. از این رو این یك مسئله عادی نیست.

تمدن در پایان با بیان ولایت‌پذیر بودن شهید رجایی اشاره و خاطرنشان كرد: شهید رجایی همواره در مقابل موضوعاتی كه خط مشی نظام بود و ولی فقیه زمان تعیین تكلیف و روشنگری می‌كردند تسلیم بود.