سیدرضا سالاری رئیس سازمان زیباسازی شهرداری خوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا ضمن بیان این مطلب گفت: همزمان با آغاز این هفته طرح ها و پروژه های مختلف این شهرستان همچون روشنایی بوستان ها و میادین و مبلمان شهری اجرا می شود.

وی افزود: نورپردازی و روشنایی از مهمترین فعالیت های واحد زیباسازی است که در این دهه بسیاری از پروژه های مختلف محله افتتاح می شود.

سالاری به نورپردازی ساختمان شورای شهر، پل خاتون و پروژه روشنایی و نورپردازی پارک ملت را از جمله این پروژه ها عنوان کرد و گفت: در این راستا نورپردازی میادین شهری، تندیس ها، آبنماها، اماکن و همچنین نگهداری تاسیسات و تجهیزات متعلق به شهردرای گوشه ای دیگر از فعالیت های این واحد در این دهه است.

وی درباره سایر فعالیت های سازمان زیباسازی به برنا گفت: پاکسازی و جمع آوری تابلوها و آگهی های غیرمجاز، پاک کردن دیوارنوشته های غیرمجاز که چهره شهر را بدمنظر می کند، رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر، جداول خیابانهای اصلی و فرعی، بوستانها و تیرهای برق از دیگر اقدامات زیباسازی خوی است.

به گفته سالاری امروزه نقش رنگ آمیزی در محیط های پیرامون ما از لحاظ تاثیر مستقیم بر روان و روحیه شهروندان و همچنین اهمیت این موضوع با توجه به حجم بالای عملیات رنگ آمیزی در سطح شهر، ارزش این کار را در ذهن هر انسان آگاهی دو چندان می کند.